6/10/2017

Letni wysyp nowości od Naszej Księgarni

Wakacje tuż tuż, więc najwyższa pora zaprezentować wam kolejną porcję książkowych inspiracji. Tym razem kilka różnorodnych pozycji, jakie niedawno wyszły spod skrzydeł Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dla czytelników w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach - sami zobaczcie :)

Na początek prawdziwy hit - rewelacyjne wydanie Pana Kleksa. Książka potężna, dlatego sprawdzi się nawet na dłuższym wakacyjnym, wyjeździe. Ponad 330 stron wspaniałej przygody, która wciąż wciąga młodych, a starszym zapewnia sentymentalną podróż do ich dzieciństwa. To obowiązkowa pozycja dla wielbicieli całej twórczości Brzechwy, ale nie tylko - również dla tych, którzy umiłowali sobie właśnie ekscentrycznego Pana Kleksa i zamierzają podzielić się tą sympatią ze swoimi pociechami. W książce znajdziemy wszystkie 3 części - "Akademia Pana Kleksa", "Podróże Pana Kleksa" oraz "Tryumf Pana Kleksa".
Postać oryginalnego nauczyciela i maga, profesora Kleksa bawi i zaraża optymizmem od pokoleń. Warto wspomnieć o tym, że pierwsza część powieści powstawała podczas drugiej wojny światowej, bo ten kontekst nadaje powieści jeszcze głębszego wymiaru - książka dawała możliwość ucieczki od okrutnych czasów, a jednocześnie nadzieję, że w końcu nadejdą takie, kiedy dziecięce marzenia się spełnią.





"Miasto w chmurach. miasto pod ziemią" to niezwykła książka rozkładanka, która  zapewni czytelnikom niecodzienne przygody wraz z agentem specjalnym Tymkiem. Każda strona to masa szczegółów, zadań i wyzwań. Niecodzienna okolica, dwa niezwykłe miasta - podziemne i podniebne. 
Książka, którą można czytać w sposób tradycyjny, ale również zupełnie inaczej - rozkładając całe miasto i analizując szczegół po szczególe. Jeśli wasze pociechy nie boją się wziąć udziału w tej niezwykłej misji i lubią wyzwania - ta książka z pewnością je wciągnie.




Jakby wciąż było wam mało przygód, to ta pozycja powinna zaspokoić na jakiś czas głód tego typu wrażeń. "Poszukiwacze przygód. Magiczny pierścień" to książka - komiks, pięknie wydana (w twardej oprawie i dużym formacie), która dodatkowo serwuje czytelnikom solidną porcję łamigłówek. Eli, Bururum i Wróż to niezwykła trójka przyjaciół, którym niestraszne przeszkody, gdy na horyzoncie widać dobrą zabawę i zarobek. A na brak przygód nie będą narzekać - Kurak Ciemności, Znikator-Pojawiator czy latający burak to tylko niektóre z nich. 
Znakomity pod względem rysunkowym i humorystycznym komiks, rozbawi i tych młodszych i starszych czytelników - mam szczerą nadzieję, że pojawią się kolejne części przygód trójki sympatycznych bohaterów, bo książka jest naprawdę dobra. 




A teraz coś dla starszych czytelników - "Obronić królową". Powieść została wyróżniona w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, moim zdaniem całkowicie zasłużenie. 
Książka opowiada o niełatwej sytuacji - Greta musi odnaleźć jakoś się po rozwodzie rodziców, a jednocześnie tymczasowo zamieszkać z ojcem i jego nową rodziną w małym mieście, gdzie napotka masę trudności - zarówno rodzinnych, jak i tych w nowym gronie znajomych. To książka o uczuciach, o młodzieńczej miłości, o tolerancji i wewnętrznej sile. Książka o tym, że niekiedy sytuacja, w jakiej się znajdziemy zmusza nas do przyjęcia postaw, jakich jeszcze dobrze nie rozumiemy, sprawia, że dzieci przedwcześnie muszą dorosnąć. Każdy wątek tej książki doskonale wplata się w fabułę i niezwykle wciąga czytelnika, a wspaniale nakreślona galeria bohaterów sprawia, że dla starszaków będzie to z pewnością bardzo ciekawa i mądra lektura - nie tylko na wakacje.



Jakiś czas temu pisałam wam na blogu o klasycznych baśniach w interpretacji Gabrieli Mistral - KLIK. Mam więc dobrą wiadomość dla fanów jej twórczości - pojawiły się dwie nowe pozycje: "Królewna Śnieżka u krasnoludków" oraz "Kopciuszek". Jeśli znacie poprzednie baśnie, to doskonale wiecie, jaki styl ma chilijska noblistka - jej utwory powstały około 100 lat temu i zwykle bardzo wiernie, bez późniejszych złagodzeń i przesłodzeń, interpretują oryginalne baśnie braci Grimm czy Perraulta. Tak jest też w przypadku tych dwóch pozycji. Jednocześnie trudno nie zauważyć tu wpływów południowoamerykańskich. Ciekawe porównania na pewno zostaną szybko wyłowione przez czytelnika. Baśnie napisane są wierszem i wzbogacają je bardzo oryginalne ilustracje współczesnych artystów, przez co niektórzy mogą odbierać je jako uwspółcześnione wersje klasycznych bajek (spotkałam się z taką opinią), a nie wiersze chilijskiej poetki sprzed niemal wieku :)







Ciekawe, która z książek najbardziej przypadła wam do gustu :)

Nasza Księgarnia

5 komentarzy:

  1. Która...Hmm...musiałabym powąchać;)A na poważnie, NK ma piękne wydania pierwszych lektur (mam pierwszaka): "Czarna Owieczka", "Jak Wojtek został strażakiem"...cuda!

    OdpowiedzUsuń
  2. Do tej pory znałam Gabrielę Mistral tylko z "dorosłej" poezji. Koniecznie muszę sięgnąć po jej interpretacje baśni!

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne nowości. Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią - bardzo fajna książka.

    OdpowiedzUsuń
  4. Brakuje tylko jednej pozycji dla rodzica.
    Polecam od siebie książkę "Zatrzymać dzień" - obowiązkowa lektura dla każdego rodzica.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger