10/19/2018

Pluszaki nie muszą być nudne! Poznajcie Wild Republic

To zdecydowanie jedne z najciekawszych pluszowych zabawek, jakie spotkałam. Przede wszystkim dlatego, że stworzone są na wzór konkretnych gatunków zwierząt, ale też dlatego, że są to naprawdę ciekawe gatunki - nie tylko misie, kotki, króliczki czy pieski, które zerkają na nas ze sklepowych półek.Wild Republic to amerykański producent zabawek z bezpiecznych materiałów (wszystkie mają odpowiednie certyfikaty), przedstawiających bardziej i mniej znane gatunki zwierząt.  
W ich ofercie oprócz przepięknych przytulanek są również ptaki z oryginalnymi głosami. Takie zabawki to znakomity sposób, żeby zainteresować dzieci tematem zwierząt i uwrażliwić na ich potrzeby. Nawet ja nie mogę przejść obojętnie obok tych realistycznych przytulanek.

Od blisko czterech dekad marka Wild Republic stara się rozbudzać dziecięce pasje i chęć poznawania dzikich gatunków, często zagrożonych wyginięciem. Producent współpracuje m. in.  WWF i National Geografic biorąc udział w licznych akcjach reklamowych.

Przytulanki przedstawiające różne gatunki zwierząt najczęściej wykorzystujemy do zabawy w zoo. To niesamowite, jak chętnie dziewczynki chciały poznać szczegóły dotyczące poszczególnych gatunków. 

Z naprawdę bogatej oferty Wild Republic wybrałyśmy takie przytulanki:

- wąż pyton birmański (gatunek o podwyższonym ryzyku wyginięcia)
- kangur z maleństwem w torbie (gatunek chroniony)
- małpka saimiri z maleństwem (gatunek zagrożony wyginięciem)
- wieloryb - płetwal błękitny (gatunek zagrożony wyginięciem)
- pingwin (cesarski, zagrożony wyginięciem)
- delfin (Maui zagrożony wyginięciem)
- leniwiec (gatunek zagrożony wyginięciem)
- panda wielka (gatunek zagrożony wyginięciem)


Sami zobaczcie, jak imponująco prezentują się w terenie. Przy ich pomocy dziewczynki organizują zoo - starannie aranżują pomieszczenia i oprowadzają nas po jego terenie. Wcześniej nauczyły się po 3-4 ciekawostki na temat każdego z gatunków i ochoczo o nich opowiadają. Wiedzą jak zaciekawić zwiedzających. 
Dzięki takiej zabawie wiedzą też, jak dużym zagrożeniem dla zwierząt jest człowiek. Moje dzieci od najmłodszych lat szanowały zwierzęta - nie ciągną kotów za ogon, ani nie przeganiają ptaków w trakcie spożywania posiłku, nie depczą dżdżownic ani nie rozgniatają ślimaków. Nigdy nie chciałyby sprawić komukolwiek bólu. Nie chodzimy do cyrku, w ktorym wystepuja zwierzeta. Kierujemy się następującą zasadą:

„Zwierzęta mają takie samo prawo do świata (jak ludzie), skoro na nim są, świat do nich należy. Noe do swojej arki wziął nie samych ludzi” /W. Myśliwski/


Jak nauczyć dziecko szacunku do przyrody i zwierząt?


- organizowanie wycieczek i spacerów, podczas których obserwujemy rośliny i zwierzęta, rozmawiamy o nich, wyjaśnianie zasad postępowania z przyrodą, 
- zabawy, podczas których przyswajamy wiedzę o zwierzętach - kto, gdzie mieszka? kto, co je?, zabawy w odgadywanie odgłosów zwierząt
- organizowanie domowych kącików przyrody, darów jesieni itd., prowadzenie hodowli roślin lub zwierząt
- wspólne oglądanie filmów i programów przyrodniczych
- dokarmianie ptaków zimą
- w miarę możliwości włączanie się w akcje związane z ochroną środowiskaMaskotki - blisko 300 rodzajów w bardzo różnych cenach znajdziecie tu - WILD REPUBLIC.

2 komentarze:

  1. Bardzo fajne pluszaki idealnie nadają się do żłobka i zabawy dla dzieci.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie sobie kupiłam taką pandę.
    Mam 44 lata.....

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger