4/05/2020

Czytamy sylabami - świetna seria książek do nauki czytania

Dziś chcę wam pokazać bardzo ciekawą serię książek dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem. To seria wydawnictwa Debit "Czytamy sylabami", poruszająca ważne tematy z lekkim przymrużeniem oka.
Książki są fantastycznie zilustrowane, a perypetie bohaterów są bliskie naszym pociechom.
Do tej pory w serii ukazały się 3 tytuły. Książki są niewielkich rozmiarów, liczą ok. 50 stron, a czcionka jest dwukolorowa - sylaby są zaznaczone na przemian na czarno lub czerwono. To bardzo ułatwia naukę czytania w systemie sylabowym. Dzieci nawet nie zdają sobie sprawy, że w taki sposób potrafią przeczytać samodzielnie książkę, nawet jeśli mają kłopoty z czytaniem tradycyjnym.
Uprzedzam jednak, że dwukolorowa czcionka przeszkadza nieco dzieciom, które czytają już dobrze - tak przynajmniej powiedziała moja prawie 8-letnia córa, podczas gdy nasza 5-latka była tą formą zachwycona.

"ON-OFF" - To historia trójki przyjaciół: Agaty, Tomka, i Mateusza. Dzieciaki za sobą przepadają i zawsze mają mnóstwo pomysłów na wspólne zabawy. Wszystko zmienia się w dniu urodzin Tomka, gdy chłopiec dostaje w prezencie od taty telefon komórkowy. Od tej pory to właśnie on staje się jego najwierniejszym towarzyszem. Rezygnuje ze wspólnych spotkań z przyjaciółmi, zaszywa się w domu i całymi dniami gra na telefonie. Na szczęście historia kończy się dobrze i Tomek zrozumie, że telefon to nie wszystko.

"Kupisz mi?" - Franek, Maks i Zuzia to rodzeństwo, które bardzo lubi książki. Chętnie spędzają ze sobą czas i uwielbiają przygody. Pewnego dnia coś jednak się zmienia i Maks przy każdej okazji wymusza na rodzicach kupno nowej zabawki. Gdy nie udaje się z rodzicami, chłopiec przerzuca się na innych członków rodziny. Gdy jego prośby nie odnoszą skutku chłopiec bardzo się frustruje i czuje się nieszczęśliwy.Tu również mamy szczęśliwe zakończenie i Maks uświadamia sobie, że warto doceniać to, co się ma, bo inaczej zawsze będzie mu mało.

"Ale smrodek!” - Tu głównym tematem jest higiena osobista. Ula, Janek i Staś nie przepadają za czystością. Nie lubią się kąpać ani sprzątać. Wszechobecny bałagan zupełnie im nie przeszkadza, a ich zapach z czasem sprawia, że koledzy zaczynają od nich stronić. Z pomocą przychodzi tu dyrektor szkoły, który urządza pogadankę o tym, jak ważna jest czystość i że to również znak szacunku wobec nas samych, ale również innych ludzi.
Bardzo wam polecam tę serię, mam nadzieję, że na tych 3 tytułach się nie zakończy, bo jest naprawdę świetna. Ogromnie się cieszę, że mój blog objął ją patronatem :)

Wydawnictwo Debit - gratuluję!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger