2/01/2015

Surykatko, kryj się!

Czy potraficie bezpiecznie przeprowadzić swoją drużynę surykatek na szczyt wzgórza i ochronić je przed straszliwym orłem? Ten z graczy, który zrobi to pierwszy zostanie królem surykatek :-)
Zapewniam was, że nie jest to wcale łatwe zadanie, bo orzeł w każdej chwili może zaatakować - tu liczy się szczęście i dobry refleks.
"Surykatko, kryj się!" to nowy tytuł wydawnictwa Granna. Atrakcyjne elementy - figurki surykatek, makieta orlich skał, w których chowają się surykatki i wyskakujący z zarośli orzeł na pewno spodobają się młodym graczom. 


Gra mieści się w sporym pudle. Znajdziemy w nim 12 plastikowych pionków sutrykatek w 4 kolorach, planszę składającą się z 3 części (składana jak puzzle), plastikowe wzgórze z przyciskami, 35 karty oraz instrukcję.
Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy od lat 5.


Na początku wybieramy kolor naszej drużyny surykatek i umieszczamy je obok pola "start". Tasujemy karty i kładziemy zakryte w formie stosu na stole.
Jeśli graczy jest mniej niż 4, odkładamy nieużywane surykatki do pudełka i blokujemy na wzgórzu przycisk w tym kolorze. 
Podczas gry będziemy odkrywać kolejno karty i wykonywać określoną na niej akcję.


Występują 3 rodzaje kart:

ślady - przesuwamy swoją surykatkę o tyle pól, ile śladów znajduje się na karcie (liczą się tylko puste pola)
żuk - przesuwamy surykatkę na najbliższe wolne pole z żukiem (niezależnie od tego, czy jest ono przed czy za nią)
orzeł - przesuwamy surykatkę o odpowiednią liczbę pól, a następnie wszzyscy gracze kładą ręce na stole. Gracz, który odkrył kartę z orłem naciska Orlą Skałę, żeby sprawdzić czy orzeł zaatakuje.
Jeśli tak się stanie wszyscy gracze starają się jak najszybciej nacisnąć przycisk w kolorze swoich surykatek - żeby je ukryć w skalnych szczelinach. 
Ten, kto zrobi to ostatni musi przesunąć swoją surykatkę ze wzgórza na start, a jeśli jest na ścieżce - cofa się o 1 pole.


Uwaga - orzeł nie budzi się zawsze (mimo naciśnięcia Orlej Skały, następuje to losowo)!
Musimy uważać, żeby nie nacisnąć swoich przycisków, gdy orzeł smacznie śpi w swojej jaskini - jeśli się pomylimy i to zrobimy, czeka nas ten sam los, co ostatniego gracza w przypadku orlego ataku (wracamy na start lub cofamy się o pole, jeśli jesteśmy na ścieżce)Wygrywa gracz, który jako pierwszy umieści swoje 3 surykatki na wzgórzu - to on zostaje Królem Surykatek :).Wszystkie elementy gry działają bez zarzutu - nic się nie zacina ani nie odpada.
Podczas kilku rozgrywek nie zauważyłam, żadnych niedociągnięć.


Wesoła, kolorowa gra z dużą dozą losowości, w której liczy się refleks i dobra zabawa.

Wydawnictwo Granna

3 komentarze:

  1. Ale to fajnie wygląda :) Lubimy takie gry, a Granna zawsze ma dobre propozycje - mamy juz kilka ich gier :)

    OdpowiedzUsuń
  2. wygląda na bardzo fajną grę :))

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger