11/03/2015

Kreatywne zabawy: Magnetibook

Wybierając zabawki dla moich córek zawsze kieruję się zasadą, że nie powinny narzucać gotowych i tych samych rozwiązań.
Szukam takich, które dzieci mogą odkrywać na swój sposób i które zapewnią im wiele chwil ciekawej rozrywki. A jeśli jeszcze przy okazji korzystnie wpłyną na ich rozwój to już w ogóle.
Chcecie poznać Magnetibook?W ofercie Janoda jest cała masa różnych Magnetibooków. Ja wybrałam taki, który moim zdaniem daje największe pole wyobraźni i może posłużyć dziecku przez kilka dobrych lat.
Nasz zestaw - "Kwiaty" dedykowany jest 6-10-latkom, przy czym moja 3,5-latka świetnie sobie z nim radzi.
Składa się ze 113 niewielkich magnesów, teczki z planszą do ich umieszczania oraz 5 dwustronnych kart z kwiatowymi wzorami.


Starsze dzieci mogą bawić się w wierne odwzorowywanie obrazków z kart, młodsze sama mogą tworzyć własne ornamenty. Moja córka układa z tych magnesów ludziki, zwierzaki, słońce, drzewa i co tylko podpowie jej wyobraźnia.
Mając do dyspozycji ponad 100 magnesów można z powodzeniem coś stworzyć, jedyne ograniczenie jest takie, że większość to kółka (większe i mniejsze) i dodatkowo są jeszcze zielone listki.Sami zobaczcie jakie obrazy nam powstają ☺.

Opakowanie jest na tyle poręczne, że możemy zabrać je ze sobą w podróż.
Wiele osób zagląda do nas teraz w poszukiwaniu inspiracji prezentowych na Gwiazdkę czy Mikołaja - myślę, że taki zestaw będzie dobrym pomysłem ☺.

Co sądzicie o tych Magnetibookach? Lubicie magnetyczne zabawki czy raczej ich unikacie?

Więcej zabawek marki Janod na ich stronie - KLIK i FB.

Magnetibooki do kupienia TU.

3 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger