7/01/2017

Zachwycające nowości od Tashki - kartonówki dla małych podróżników i nie tylko

Wydawnictwo Tashka zdecydowanie należy do naszych ulubionych, bo co pewien czas wypuszcza na rynek prawdziwe perełki wydawnicze. Oryginalne pomysły, nietuzinkowe ilustracje, ciekawa treść i świetni autorzy - wszystko to znajdziemy w ich książkach. Niedawno ukazały się dwie rewelacyjne serie kartonowych książeczek dla najmłodszych - "Przewodniki" i "Kontynenty", które z miejsca skradły nasze serca.

książeczki dla maluszka, książki dla roczniaka, książki dla dwulatka, przewodniki dla dzieci


Przewodniki pokazują najmłodszym atrakcje 5 polskich miast. Mamy tu Kraków, Warszawę, Wrocław, Zakopane i Kazimierz Dolny. Cudowne ilustracje Roberta Romanowicza oraz zabawny superbohater królik przemykający między zabytkami i przykuwający uwagę najmłodszych. 
Nie znajdziemy tu zbyt wiele tekstu, jedynie podpisy, ale za to w 4 językach! To czy przedstawimy naszym pociechom poszczególne zabytki bliżej zależy od nas, te książeczki stanowią jedynie fantastycznie skomponowaną zachętę. Przy okazji pokazują, że również najmłodsi mogą czerpać radość ze zwiedzania - wystarczy tylko umiejętnie do tego podejść :)
Książeczki są formatu kieszonkowego, więc z łatwością można zabrać je w podróż czy na spacer. Dobór miejsc, które warto obejrzeć w poszczególnych miastach również bardzo mi się podoba, niektóre z nich doskonale znamy, kilka musimy nadrobić przy najbliższej okazji :)Seria "Kontynenty" to 6 niewielkich książeczek przedstawiających faunę poszczególnych kontynentów. Tu również mamy gratkę dla młodych poliglotów, bo opisy zwierząt występują w 3 językach. Ilustracje od razu wydały nam się znajome, a najmłodsza córka natychmiast skojarzyła je z doskonale nam znanym komiksie o Smoczku Loczku, bo podobnie jak tam, ich autorem jest Piotr Nowacki. Wsparcia merytorycznego książkom udzielił Warszawski Ogród Zoologiczny, więc możemy być spokojni, że wszystkie ciekawostki są jak najbardziej potwierdzone :)
A ciekawostek tu nie brakuje! Zaledwie 1 czy 2 zdania przy każdym zwierzaku, ale informacje są tak dobrane (i zabawne!), że natychmiast zapadają w pamięć, co więcej, wciągną i dorosłego, który będzie chciał się przekonać czy w takiej kartonówce coś jest w stanie go zaskoczyć :)


Książeczki są u nas wertowane na okrągło (całe szczęście, że są kartonowe, trwałe i mają zaokrąglone rogi), a córy obmyślają dokąd moglibyśmy się wybrać tego lata, z miast marzy im się Kazimierz Dolny :)

Zerknijcie też na inne książki o tematyce geograficznej

Wydawnictwo Tashka

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger