8/11/2015

Moja siostra jest super!

Kiedy jakiś rok temu poszukiwałam książek, pomagających dziecku oswoić się z tematem pojawienia się na świecie ich rodzeństwa, udało mi się trafić na kilka ciekawych pozycji.
Niestety ze znalezieniem książek, które mogłyby pomóc w budowaniu więzi pomiędzy siostrami/braćmi, gdy maluszek jest już na świecie, nie było tak łatwo. A każdy rodzic przynajmniej dwójki dzieci wie, że z tymi wzajemnymi relacjami bywa bardzo różnie i niekiedy fakt zaakceptowania młodszego rodzeństwa i zbudowanie pomiędzy dziećmi więzi emocjonalnej to nie taka prosta sprawa.
Dopiero niedawno udało mi się znaleźć taką książkę i dziś ją wam pokażę (zwłaszcza, że jest teraz w świetnej cenie :)).Bohaterami książki "Moja siostra jest super" są zwierzątka, z którymi dzieci często się utożsamiają.
W środku znajdziemy 4 niedługie i bogato zilustrowane opowiastki, przy każdej z nich jest też kilka zagadek.
W opowiadaniu Duża siostra malutkiego braciszka poznajemy perypetie małej owieczki, w której życiu nagle pojawił się maleńki braciszek. Owieczka nie za bardzo wie, co można robić z takim maluchem, a do tego wszyscy ciągle ją strofują. Na szczęście stopniowo uda się jej odkryć, jak ważna jest dla małego brata i nauczy się w jaki sposób należy obchodzić się z niemowlęciem.Kolejna opowieść - Moja mała siostrzyczka nic nie umie robićdotyczy relacji z półrocznym maluszkiem. Jej bohaterkami są świstaczki Gabi i Martynka. 2-, 3-latkowi naprawdę trudno jest zrozumieć, że kilkumiesięczne dziecko nie potrafi jeszcze samo chodzić, jeść przy pomocy sztućców czy mówić i trudno im znaleźć coś, co mogłyby wspólnie robić. Dopiero gdy Martynka zauważa, jak bardzo mała Gabi lubi się jej przyglądać i jak wsłuchuje się w jej słowa, zaczyna dostrzegać przyjemność w pokazywaniu i objaśnianiu Gabi otaczającego świata i początkowa nuda znika.Trzecia opowieść nosi tytuł Mój mały niezdarny braciszek i opowiada o relacjach między kilkuletnią Lili i rocznym Bodziem. Roczny maluch jest już bardzo ruchliwy, potrafi chodzić, sięga po różne przedmioty i jest narażony na masę niebezpieczeństw. Niekiedy wskutek swojej ciekawości potrafi popsuć zabawę swojej starszej siostrze, przez co bardzo ją irytuje.
Na szczęście z pomocą Lili Bodzio stopniowo przestał niszczyć wszystko, co spotykał na swojej drodze. Siostra podpowiadała mu zabawy, które tak go zajmowały, że nie miał czasu angażować sięw niebezpieczne zajęcia.


I na koniec Powtarzaj za mną i dwie papużki - Pola i półtoraroczna Renia. I w tej relacji nie zawsze bywa różowo. Ciekawa opowieść pozwoli dzieciom uświadomić sobie, jak bardzo mogą pomóc w rozwoju młodszego rodzeństwa. Kiedy Renia w końcu wypowiada swoje pierwsze słowa, Pola szaleje ze szczęścia, bo wie, że to jej zasługa.


Po każdej opowiastce zamieszczono krótkie obrazkowe podsumowanie i zagadkę, dzięki czemu nasze maluchy jeszcze bardziej mogą zaangażować się we wspólną lekturę.

Książka jest w twardej oprawie, formatu zbliżonego do A4, ma ponad 30 stron.

Wydawnictwo Jedność
A teraz na stronie wydawnictwa kosztuje mniej niż 10 zł :) 
Jeśli ta tematyka jest wam bliska - warto się zaopatrzyć - KLIK

5 komentarzy:

  1. Świetna książeczka i przystępna cena :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dwa lata temu też szukałam książki w tym stylu. Szkoda, że nie trafiłam wtedy na tę pozycję. Fajne w tej książce jest to, że pokazuje, jak relacje między rodzeństwem zmieniają się w miarę upływu czasu

    OdpowiedzUsuń
  3. Dwa lata temu też szukałam książki w tym stylu. Szkoda, że nie trafiłam wtedy na tę pozycję. Fajne w tej książce jest to, że pokazuje, jak relacje między rodzeństwem zmieniają się w miarę upływu czasu

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger