11/19/2015

Zagraj ze mną: Dzielne myszki w pogoni za serem

Dziś pokażę wam kolejną grę z nowej serii Egmonta - "zagraj ze mną". Tym razem zasady są nieco bardziej skomplikowane, ale wciąż na tyle proste, żeby zrozumiał je 4-latek.
Zadaniem myszek jest zdobycie jak największej ilości sera, a jednocześnie ucieczka przed kotem.Podobnie, jak w grze z biedronkami, elementy są świetnie wykonane i drewniane. Ponieważ mamy tu kostkę niezbędna będzie umiejętność liczenia. Gra ma dość rozbudowane zasady i jakkolwiek w przypadku biedronek, spokojnie radzi sobie z nią 3-latek, to tu moim zdaniem 4-lata to minimum wiekowe.


Myszki poruszają się po planszy o tyle pól, ile wskaże kostka (na jednym polu może być max. 4 myszki). Gdy na kostce wypadnie kot - poruszamy jego i myszkę o 1 pole - w kolejnym okrążeniu o 2 pola! Gdy kot poruszając się minie mysz lub zatrzyma się na polu z myszką, ta zostaje przez niego złapana i zabrana do pudełka.
Gdy kot minie pole startowe, żadna myszka z mysiego domku nie może już dołączyć do gry.


Myszka może schronić się przed kotem w jednym z 4 domków na rogach planszy - wejścia ze strzałką - myszka, która tam wejdzie, pozostaje tam do końca gry - na koniec otrzymuje nagrodę w postaci serka.
Jeśli myszce uda się dotrzeć do serowej krainy, otrzymuje serek złożony z 6 kawałków.

Gra kończy się, gdy na torze nie będzie myszek, na koniec gracze liczą zdobyte serki - wygrywa ten, kto zebrał ich najwięcej.Gra jest mocno strategiczna i świetnie uczy planowania.
Dzieci uczą się oceniać ryzyko i podejmować istotne decyzje.

"Dzielne myszki" - Wydawnictwo Egmont

1 komentarz:

  1. Świetna gra! Podejrzewam, że mój brat jest na nią za duży, a chrześniaczka za mała, jednak będę o niej pamiętać za jakieś 3 lata. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger