3/31/2016

Super Sand Man - zwariowana gra z piaskiem kinetycznym

I znowu za sprawą Agnieszki z Krainy Szkraba trafiam na świetną zabawkę :)
Tym razem to połączenie zabawy piaskiem kinetycznym i gry planszowej, a ponieważ obie formy zabawy bardzo lubimy, nie mogło nam się nie spodobać!
Coś czuję, że ta zabawka może być hitem na nadchodzący Dzień Dziecka, tym bardziej, że jest już dla dzieci od lat 4 :)


W pudełku czeka na nas woreczek piasku kinetycznego, plastikowa "kuweta", która później zamieni się w planszę, pionki, mostki, plastikowe kałuże i foremka do budowy muru, a także pliczek kart i instrukcja.


Część piasku wysypujemy na dno kuwety i wygładzamy - to będzie nasza "plansza". Oznaczamy boki planszy kolorowymi naklejkami i bierzemy pionki w tym samym kolorze - każdy gracz otrzymuje jeden pionek-but. Następnie rozdajemy karty - po 3 dla każdego gracza. To właśnie te karty będą urozmaicać nam rozgrywkę i ułatwiać bądź utrudniać dotarcie na przeciwległy bok planszy (tip - topami!) - co jest celem naszej gry.


Mamy ich 6 rodzajów:

- murek - możemy postawić mur zagradzając drogę przeciwnikowi.
- but - możemy zrobić krok w kierunku mety
- most - możemy przejść nad murkiem, kałużą czy trasą innego gracza
- destrukcja - karta pozwala nam wyeliminować dowolną przeszkodę na drodze
- kałuża - przeszkoda, którą musimy ominąć (bokiem lub górą przy pomocy mostka)
- znak zapytania - zastępuje dowolną kartę.


Do naszego celu - przeciwległego boku planszy możemy dotrzeć niekoniecznie w linii prostej, ważne, żeby zawsze nasze ślady się ze sobą łączyły - chodzimy tip-topami!
Nie możemy przejść przez trasę (ślady) innego gracza, blokuje nas też kałuża czy murek na drodze. Jeśli natkniemy się na most możemy przejść pod nim, jeśli niczego tam nie ma, a także górą, jeśli nie stoi tam but innego gracza.

A skąd na planszy biorą się te przeszkody? 

Gracze w każdej rundzie zagrywają jedną kartę (spośród 3 trzymanych w ręku, po jej wyłożeniu dobieramy kolejną z wspólnego stosu). To ta karta mówi, jaką akcję gracz może podjąć.


Buty różnią się od siebie nie tylko kolorem ale też śladem zostawianym na piasku. 
Rozgrywka daje masę emocji i jest niezwykle przyjemna. Planowanie, myślenie strategiczne i odrobina losowości przenoszą zabawę piaskiem kinetycznym w zupełnie inny wymiar. 
Pamiętajmy też o terapeutycznym działaniu takiego piasku, ma świetne właściwości sensoryczne. Piasek Goliath ma konsystencję nieco zbliżoną do mąki, jest trochę inny niż znany nam piasek tego typu, ale dostarcza równie przyjemnych wrażeń zmysłowych :)
Grę "Super Sand Man" znajdziecie oczywiście w Krainie Szkraba 

2 komentarze:

  1. Ja już tu wchodzić nie bede weś kolejna fantastyczna gra i sensoryczna

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna gra :) Bardzo mi się podoba!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger