7/13/2016

Pożeram strony - czyli książkowe propozycje dla starszaków

Dziś u nas książkowo. Tym razem mam garść propozycji dla dzieci w wieku szkolnym, czyli około 7+.
Będzie różnorodnie i mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. No to zaczynajmy :)

Historie Biblijne wydawnictwa Wilga to pięknie wydana książka z biblijnymi opowieściami. Idealna na prezent z okazji Pierwszej Komunii i nie tylko. Niestety niewiele jest na rynku książek tego typu napisanych przystępnym językiem dla dziecka w wieku 7+. Często są to "kwadratowe" przekłady z innych języków, które czyta się okropnie.
Tą dla odmiany czyta się bardzo dobrze. Również dzięki dobrej jakości wydaniu na kredowym papierze i ładnym ilustracjom, wyglądającym jak namalowane.
Opowieści nie są zbyt długie, więc nie zanudzą młodego czytelnika i są podzielone na krótsze fragmenty ułatwiające czytanie.
Znajdziemy tu zarówno opowieści ze Starego, jak i Nowego Testamentu - w sumie jest ich 60, a na końcu quiz biblijny z rozwiązaniami. Książka naprawdę warta uwagi - duży format, twarda oprawa, złozone litery, kredowy papier, a do tego w dobrej cenie - KLIK.

"Super zwierzaki" to z kolei propozycja wydawnictwa Babaryba, a w niej kopalnia wiedzy na temat zwierząt. Bardzo atrakcyjnie przekazane informacje, a do tego niezwykle ciekawe. Zwierzęta przedstawione niczym superbohaterowie na pewno wzzbudzą zainteresowanie młodego czytelnika, bo ich umiejętności i "supermoce" potrafią wprawić w zdumienie nawet dorosłego. Atrakcyjna szata graficzna i dynamicznie przedstawione fakty działają bardzo przyciągająco :)
Świetny pomysł i bardzo dobre wykonanie. Polecam tym, których pasjonuje świat zwierząt i tym, którzy dopiero chcą go poznać bliżej- KLIK

Kolejna moja propozycja to "Bahar znaczy wiosna". 
Przepiękna opowieść o Bahar, która przyszłą na świat przed wielu laty w Stambule. Niezwykle ciekawie poprowadzona historia, pełna metafor i bogata w znane motywy literackie. Nie sposób nie dostrzec jej przesłania - tego, że zawsze trzeba podążać za swoimi marzeniami.
Mnie ta książka nieco kojarzy się z baśniami z 1001 nocy. Cudowna, mozaikowa opowieść o odwadze, o wewnętrznej sile, która pozwala nam zrealizować nasze pragnienia (miłość do kaligrafii pcha główną bohaterkę do pokonywania coraz to nowych przeszkód i przeciwności losu). 
To również historia wielkiej miłości, wcale nie łatwej. 
Przepiękne wydanie, świetne ilustracje Nezki Satkov, którą pamiętamy z Zebry (KLIK)
Naprawdę bardzo wartościowa pozycja. Do kupienia - KLIK

I moja ostatnia propozycja - "Mały Książę" wydawnictwa Galaktyka. Pewnie zastanawiacie się - co może być odkrywczego w tej książce, którą przecież wszyscy doskonale znają.
Poza ty, że to absolutnie wyjątkowa pozycja i uwielbiam ją od wielu lat, to tym razem w bardzo nowoczesnym wydaniu - mianowicie w rozszerzonej rzeczywistości.
Zresztą sami zobaczcie poniżej - przy urzyciu tableta, ilustracje ożywają i dodają naszej czytelniczej przygodzie jeszcz więcej głębi. 
Absolutnie fantastyczny pomysł na zainteresowanie klasyką młodych fanów elektroniki. Takie czasy Kochani, że opieranie się tym trendom na niewiele się zda. A powiem wam, że gdy zobaczyłam te ruchome obrazy i usłyszałąm towarzyszące im dźwięki, sama się wkręciłam :)
Masa gier i efektów specjalnych a do tego ponadczasowa treść książki - nie mogło być lepiej!
Do kupienia tu - KLIK - koniecznie obejrzyjcie filmik na tronie wydawnicytwa, żeby jeszcze lepiej poczuć "rozszerzoną rzeczywistość" :)
Ciekawe, która pozycja najbardziej przypadłą wam do gustu :) Dajcie znać! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger