9/27/2016

"W ramie - Nad wodą". Niezwykła książka pod naszym patronatem

Wychowanie przez sztukę ma ogromny wpływ na rozwój młodego człowieka. 
Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele uczy dziecko obcowanie ze sztuką od najmłodszych lat.
Sztuka nie tylko rozwija wyobraźnię, ale dzięki swoim wartościom wzbogaca osobowość, wyrabia smak estetyczny, przybliża kulturę różnych epok oraz uczy tolerancji na odmienność interpretacji.
Niestety na rynku wciąż jest bardzo niewiele pozycji skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i pozwalających im od najwcześniejszych lat obcować z prawdziwą sztuką.
Dziś chcę pokazać wam owoc rewelacyjnego pomysłu dwóch kreatywnych dziewczyn, któe postanowiły w jednej niepozornej książeczce zamknąć 15 prawdziwych arcydzieł i przedstawić je tak, że przedszkolaki świetnie bawią się z ich udziałem."W ramie" to niewielka książka, a właściwie zeszyt kreatywny, któremu ostateczny kształt nada nasze dziecko. Mam nadzieję, że to dopiero początek fantastycznej serii, której każdą kolejną pozycję biorę w ciemno. 
Mamy tu wszystko, czego oczekuję od tego typu publikacji - różnorodność, ciekawy pomysł, grafikę, zadania rozwijające wyobraźnię i twórcze możliwości naszych dzieci.Wszystkie obrazy, jakie tu znajdziemy mają jeden wspólny motyw, jakim jest woda. Każda rozkładówka to na jednej stronie prezentacja arcydziełą, a na drugiej - zadanie dla naszej pociechy. Będziemy rysować, malować, kolorować, wyklejać, składać, stosować różne techniki, szukać różnic, porządkować obrazki, analizować i interpretować prezentowane dzieła, odkrywać tajemnice perspektywy, a przede wszystkim - nic nie jest tu narzucone. Zadania są jedynie inspiracją, a to jak dzieci postanowią je zrealizować zależy od nich. 
Dzieci mają możliwość poczucia się jak prawdziwi artyści i samodzielnie dokończyć niektóre dzieła, niekiedy naprawdę zaskakująco.Książka bardzo spodobałą się mojej 4-latce, która owielbia takie kreatywne zabawy. Szybko dołączyła do niej 2-latka, również z niemałym zainteresowaniem :)
Naszym towarzyszem na kolejnych stronach jest Pan Rama, to on oprowadzi nas po dziełach Van Gogha, Brueghela czy Moneta
Jesteście gotowi na taką podróż? :)Obecnie książki można kupić w bardzo przyjaznej cenie :) 
Jeśli więc zainteresowała was taka zabawa w sztukę zajrzyjcie tu - KLIK i na FB.

3 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger