12/12/2021

"Królowa Śniegu" w Teatrze Współczesnym i wyjątkowa mikołajkowa niespodzianka

W tym roku grudzień rozpoczęliśmy wizytą w krakowskim Teatrze Współczesnym na genialnej wersji "Królowej Śniegu", a po spektaklu czekała na dzieci niecodzienna niespodzianka. Spektakl jest naprawdę fenomenalny i serdecznie na niego zapraszam.To naprawdę znakomita adaptacja klasycznej baśni - bardzo dynamiczne (jak wszystkie nasze dotychczasowe spektakle w Teatrze Współczesnym), bogate muzycznie, o ciekawej i różnorodnej scenografii.
Znana wszystkim baśń Andersena tu zyskuje całkowicie nowe oblicze. Nowi bohaterowie, zabawne dialogi, odwieczna walka dobra ze złem, odwaga i poświęcenie w imię przyjaźni. Wszystko to w niezwykle bogatej formie - na pewno zrobi wrażenie na najmłodszych widzach. 

Podobnie jak w wersji klasycznej główną bohaterką jest Gerda poszukująca swojego przyjaciela Kaja. W tej niezwykłej przygodzie towarzyszą jej nowi przyjaciele - Wydra, Wrona i Renifer. Wspólnie zrobią wszystko, żeby uwolnić chłopca z rąk Królowej Śniegu. 


Spektakl bardzo nam się podobał - patrząc po reakcji dzieci - nie tylko nam. To jednak nie był koniec wrażeń, bo po przedstawieniu odbyło się spotkanie z Mikołajem. I od razu zapewnię was, że nie był to jakiś tandetny Mikołaj z marketu z brodą na gumkę, ale Mikołaj profesjonalny! 
I nawet jeśli jego głos nieco przypominał głos naszego ulubionego aktora z tamtejszego teatru, to wcale nie przeszkadzało to nikomu w cudownej zabawie :)  Teatr doskonale to zorganizował, bo najpierw rozdano dzieciom pierniczki, a gdy mali goście opuścili już salę, kontynuowano rozdawanie prezentów (przekazanych przed przedstawieniem przez rodziców). 

Spotkanie z Mikołajem było cudowne - zabawne i przesympatyczne. Lepszego Mikołaja nie moglibyśmy sobie wyobrazić.
Bardzo polecam wam "Królową Śniegu" w tym wydaniu, będzie grana na pewno jeszcze w styczniu i lutym. Szczegółowy repertuar teatru znajdziecie tu: REPERTUAR TEATRU. *Zdjęcia ze strony Teatr Współczesny

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger