1/30/2019

Nowości i zapowiedzi wydawnicze pod patronatem Maluszkowych Inspiracji

Początek roku nie oszczędza nam wrażeń. Mam gorący okres w pracy, a do tego infekcje nas nie omijają, ale ... oby do wiosny :) Tradycyjnie umilamy sobie jak tylko możemy wspólne zimowe wieczory - i ogromna w tym zasługa książek. Żadna to tajemnica, że cała nasza rodzina (włączając dorosłych) ma bzika na punkcie książek dla dzieci i bardzo chętnie czyta je naszym pociechom, nie tylko wieczorami. Dziś mam dla was porcję książkowych inspiracji, które objęliśmy patronatem - zarówno nowości (o niektórych już wam pisałam, inne niebawem przedstawię wam bliżej), jak i zapowiedzi wydawnicze, których wyczekujemy z niecierpliwością :)

"Ence-Pence, co mam w ręce" Haifa Sawarka


Opis wydawcy:

Uroczo zilustrowana opowieść o sile wyobraźni i dziecięcej radości.
Dzieci uwielbiają wymyślać zabawy i wciągać w nie dorosłych. Ta wesoła historyjka opowiada o dziewczynce, która ukryła coś w piąstce i prosi swoich bliskich, by odgadli, co to jest. Nikt nie ma dla niej czasu, jedynie dziadek podejmuje wyzwanie...
Książkę nominowano do jednej z najbardziej prestiżowych arabskich nagród literackich.
Książkę już mamy i zdążyliśmy pokochać.  Jest cudowna, i na dniach pokażę wam ją bliżej :)


"Trojaczki w górach" Nicole Lambert


Opis wydawcy:

"Widziałaś, mamo?! Ale to... olśniegające!"
Niebo jest takie niebieskie, śnieg tak błyszczy, restauracje wysoko w górach takie kuszące, z fondue z roztopionego w rondelku sera i ciastem z borówkami…
W książce aż się roi od zabawnych sytuacji i pytań. Co się robi ze śniegiem, kiedy nadchodzi lato? Czy z armatek śnieżnych strzela się do narciarzy? Nie brakuje też nieporozumień, gdy na przykład mama mówi: "Patrzcie, wszędzie śnieżna szata!", a Trojaczki dochodzą do wniosku, że w górach jest śnieżny szatan…
Trojaczków nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, książka, która bawi i zachwyca ilustracjami. Każdy kolejny tytuł jest przez nas błyskawicznie pochłaniany i wielokrotnie do niego wracamy.


"Wielka przygoda Jeżyka" Jennie Poh


Opis wydawcy:

Pięknie ilustrowana, wzruszająca, ciepła i mądra książka.
Uczy samodzielności i dodaje odwagi przed każdym nowym wyzwaniem.
Nadszedł wielki dzień!
Czas, żeby Jeżyk wyruszył na swoją pierwszą wielką przygodę. Ale czy jest na nią gotowy?
Jeżyk pokonuje wiele przeciwności i przekonuje się, że wystarczy odrobina wyobraźni i że już ma tyle odwagi, ile trzeba, by odkrywać cały wielki, szeroki świat.

O tej uroczej książeczce więcej możecie poczytać w mojej recenzji - KLIK 


"Bądź dzielny, pingwinku!" Andreae Giles


Opis wydawcy:

Najnowsza książka autorów kultowego bestsellera Żyrafy nie umieją tańczyć, który nie schodzi z pierwszych miejsc list bestsellerów od 20 lat w ponad 30 krajach.
Pięknie rymowana i ilustrowana historia pingwinka, który chciałby bawić się ze swoimi przyjaciółmi pływającymi w morzu, ale boi się wody. Dzięki słowom zachęty mamy przełamuje swój lęk.
Wzruszająca i cudownie pozytywna opowieść, która pomoże dzieciom wykształcić poczucie własnej wartości i pewności siebie.
O tej uroczej książeczce więcej możecie poczytać w mojej recenzji - KLIK 


ZAPOWIEDZI:

"Mogę wejść?" Diane Arnold Marsha


Opis wydawcy:
Pięknie ilustrowana książka autorki Wielkiej przygody Jeżyka
Wzruszająca i mądra historia, która – tak jak Za dużo marchewek – pokazuje, że zawsze trzeba mieć miejsce dla przyjaciół – w domu i w sercu.
Szop boi się być sam w domu podczas burzy z piorunami. Puka więc do drzwi swoich sąsiadów, szukając bezpiecznego schronienia wśród przyjaciół. Ale Rosomak, Przepiórka i Świstak nie chcą go wpuścić.
Wreszcie Szop dostrzega światło u Zajączka…

"Moje superowe ciężarówki i koparki" Andreae Giles


Opis wydawcy:

Nowa książka autora kultowego bestsellera Żyrafy nie umieją tańczyć, który nie schodzi z pierwszych miejsc list bestsellerów od 20 lat w ponad 30 krajach. Początek fascynującej feerią kolorów i pięknymi rymami serii Moje superowe… Bajecznie kolorowe samochody opowiadają swoje pięknie rymowane historie dla każdego małego miłośnika samochodów!"Pajączek Kędziorek. Pobawmy się w szkołę" Diana Amft

Opis wydawcy:

Mały pajączek Kędziorek niedługo idzie do szkoły. Jest tym bardzo podekscytowany. Czego właściwie można nauczyć się w szkole? Czy nauka jest przyjemna? I przede wszystkim: czy ma się wtedy jeszcze czas na zabawę?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger