8/19/2013

Wy-graj w LOTTO :-)

Ostatnio natknęłam się na bardzo ciekawą grę, o której chciałabym Wam dziś opowiedzieć :-)
Chodzi o grę Lotto - Dom firmy Granna z serii "Moje pierwsze gry".
Według producenta jest to gra dla Maluszków od lat 2, ale u nas doskonale sprawdza się już teraz :-)


W pudełku znajdziemy 4 duże obrazki (16 x 10,5 cm) oraz 24 małe ( ok. 5 x 5 cm). 
Duże obrazki przedstawiają różne domowe pomieszczenia - znajdziemy tu salon, łazienkę, kuchnię i pokój dziecięcy. Natomiast na małych obrazkach znajdują się pojedyncze przedmioty z poszczególnych pomieszczeń - na jeden duży obrazek przypada 6 małych. W przypadku całkiem maleńkich dzieci, lepiej sprawdziłyby się pewnie większe obrazki pomieszczeń, ponieważ łatwiej byłoby im "ogarnąć" wszystkie szczegóły, ale gra jest przeznaczona dla dwulatków (i starszych dzieci), dlatego ta wielkość sprawdza się świetnie - lepiej ćwiczy spostrzegawczość.


Pomieszczenia są pełne różnorodnych szczegółów, dzięki czemu rysunki są bardzo interesujące, dziecko może za każdym razem odkrywać nowe elementy. Analizowanie poszczególnych pokoi potrafi zająć córeczkę na dłuższą chwilę, przez co gra świetnie sprawdza się w podróży :-)

Ilustracje są estetyczne i przejrzyste, bardzo dobrze odzwierciedlają realne przedmioty.
"Domowa" tematyka gry jest Maluszkom bardzo bliska - ze wszystkimi przedmiotami spotykają przecież się na co dzień :-)Cała gra jest wykonana z solidnej grubej tektury i ma zaokrąglone rogi, dlatego moim zdaniem spokojnie można grać w nią z młodszymi dziećmi :-) My póki co, dostosowaliśmy instrukcję do własnych potrzeb i stworzyliśmy własną wersję gry. 
Na początek skupiamy się na jednym pomieszczeniu. Pokazuję córeczce przedmiot na kartoniku, kładę go przed nią, nazywam i proszę, żeby odnalazła go na dużym obrazku. Gdy już to zrobi losuję kolejny kartonik, gdy odnajdzie już wszystkie 6, zmieniamy pomieszczenie i bawimy się od początku :-)

Ze starszymi dziećmi można bawić się zgodnie z instrukcją - każde dziecko dostaje jedną planszę, następnie losujemy mały obrazek i pytamy - kto ma np. mydło? Dziecko, które znajdzie w "swoim" pomieszczeniu mydło bierze obrazek i układa go na planszy. Wygrywa dziecko, które jako pierwsze ułoży wszystkie obrazki na swojej planszy :-) 

Wersji gry może być o wiele więcej - możemy np. wylosować obrazek i poprosić dziecko o odnalezienie go wśród wszystkich 4 pomieszczeń, możemy rozszerzyć grę o pytania - do czego służy dany przedmiot, możemy ćwiczyć alfabet poszukując inne przedmioty na daną literę - wszystko zależy od naszej kreatywności.

Grę Lotto-Dom można kupić już za ok. 22 zł. 
Zdecydowanie warto, bo gra jest naprawdę godna polecenia :-)2 komentarze:

 1. Wygląda naprawdę ładnie,a Twoja córcia wydaje się być tą grą bardzo pochłonięta :) Możesz zdradzić gdzie można tę grę kupić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście - praktycznie wszędzie :-) My przewaznie kupujemy przez internet.
   Tu znajdziesz całą listę sklepów: http://www.ceneo.pl/1495170
   Pozdrawiam :-)

   Usuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger