3/06/2014

Basia - łap kolory!

Po sukcesie książek z jej udziałem, Basia stała się również bohaterką gry. 
Jest to gra dla przedszkolaków. Doskonale ćwiczy refleks i spostrzegawczość.
Niewiele w niej losowości, więc praktycznie wszystko jest w naszych rękach :-)
Może dostarczyć naprawdę dobrej, rodzinnej rozrywki.W pudełku znajdziemy 12 kart Basi (z piłką), 40 żetonów postaci oraz 50 obrazków. O grach firmy Egmont pisałam już kilkakrotnie, więc wysoka jakość wykonania nie będzie tu żadnym zaskoczeniem.
Oto rozkład elementów w grze 3-osobowej.


Na środku kładziemy 16 obrazków, odwróconych kolorową stroną do dołu.
Każdy gracz bierze i kładzie przed sobą 10 żetonów z wybraną postacią. Karty Basi tasujemy i układamy w stos znakiem zapytania do góry.


Pierwszy gracz odkrywa kartę ze stosu kart Basi. Wszyscy gracze biorą swoje 2 żetony osób w kolorze, jaki ma piłka na wylosowanej karcie Basi. 
Następnie jak najszybciej starają się dopasować kolor żetonu do przedmiotu/obrazka leżącego na stole. Żetony kładziemy na obrazkach, które naszym zdaniem są w takich samych kolorach. Obrazki są białe, więc musimy szybko skojarzyć jakiego są koloru w rzeczywistości. Panuje zasada: jeden obrazek - jeden żeton. 
Następnie odwracamy obrazki, na których znalazły się żetony. 
Jeśli obrazek jest w takim samym kolorze co żeton, gracz (który położył tam żeton) go zabiera. Jeśli są w różnych kolorach - z powrotem odwracamy obrazek kolorową stroną do dołu.
Następuje kolejna runda.


Gra kończy się, gdy wszystkie karty Basi zostaną wyłożone. Wygrywa gracz, który zebrał najwięcej obrazków (a w przypadku remisu, ten, który ma więcej żółtych obrazków).
Istnieje też wariant rozszerzony z różnokolorową piłką :-)

Bardzo prosta, ciekawa gra dla dzieci. Moim zdaniem spokojnie mogą w nią grać już 4-latki (choć producent kieruje ją do dzieci od lat 5). Raczej nie będzie nudna, bo rozgrywka wymaga od graczy sporej aktywności :-)

Grę można kupić m.in. TU (w bardzo dobrej cenie).

9 komentarzy:

 1. WoW, super gra! Dziękuję za namiary na nią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już się nie mogę doczekać kiedy synek będzie starszy i zaczniemy grać! K.

  OdpowiedzUsuń
 3. A to prawda, że do gry dołączone są dwie książeczki o Basi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz wersja gry była z dwiema książeczkami o Basi, ale o ile wiem to wersja limitowana - nie jestem pewna czy wciąż można ją dostać.

   Usuń
  2. Widzę że na Rebel.pl wciąż jest ta wersja z książeczkami: http://www.rebel.pl/product.php/1,1348/23902/Basia-Lap-kolory-Dwie-ksiazeczki.html

   Usuń
  3. Dziękuję za odpowiedź :)

   Usuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger