6/22/2014

Z cyklu "CzuCzu inspiracje - 2-latek": Zgaduj z CzuCzu - 2-3 lata

Dziś w naszym cyklu kolejna propozycja zagadek dla 2-3 latków.
To bardzo podobna propozycja do Zagadek CzuCzu (pisałam o nich TU), zawiera jednak zupełnie inny zestaw zadań.Podobnie jak w przypadku Zagadek CzuCzu, karty są spięte klipsem w jednym miejscu, dzięki czemu można je obracać dookoła.
Taka forma zagadek świetnie sprawdza się w podróży - nam towarzyszyły one w drodze już kilkakrotnie.
Zajmuje niewiele miejsca i łatwo możemy obracać kolejne strony.
Mam wrażenie, że w tym zestawie poziom trudności zadań jest nieco łatwiejszy niż w przypadku Zagadek CzuCzu. 


"Zgaduj z CzuCzu" to wcześniejcza wersja zabaw edukacyjnych tej firmy. Grafika różni się nieco od póżniej wydanych Zagadek CzuCzu. Ta w zagadkach bardziej mi się podoba.
Nie mamy tu też zaokrąglonych rogów - wprawdzie w przypadku dzieci w wieku 2-3 lat nie jest to już istotne, ale ostre zakończenia łatwiej się zaginają i zestaw szybciej się niszczy. Zaokrąglone rogi w przypadku takich zestawów są praktyczniejsze - zwłaszcza gdy często towarzyszą nam w podróży.
Myślę jednak, że fani zabaw edukacyjnych CzuCzu - chętnie zaopatrzą się w ten dodatkowy zestaw zadań (tu także mamy 150 zagadek). 
My przerobiliśmy już oba zestawy dla 2-, 3- latków i chętnie zaopatrzylibyśmy się w kolejne dla tej grupy wiekowej (gdyby istniały) :)
Takie zabawy świetnie ćwiczą spostrzegawczość, pamięć, logiczne myślenie, uczą kolorów, kształtów, zapoznają maluchy z przedmiotami codziennego użytku, zawodami - pomagają lepiej poznać i zrozumieć otaczający świat :)Zestaw "Zgaduj z CzuCzu" można kupić w dobrej cenie m.in. TU,
"Zagadki CzuCzu" - TU.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger