1/22/2015

Pajęczyca!

Pomysł na tą grę od początku mi się spodobał.
Pajęczyca strzegąca swojej sieci i gracze próbujący uwolnić z niej owady.
Co więcej, ta pajęczyca najwyraźniej jest trochę leciwa lub bardzo zmęczona, bo zdarza jej się porządnie przysnąć :) Właśnie wtedy wkraczamy do akcji i pędzimy na ratunek złapanym w sieć owadom.
Nie myślcie sobie jednak, że to takie proste zadanie :) Pajęczyca ma swoich owadzich "ulubieńców", których na pewno nie pozwoli nam zabrać, a gdy tylko po nie sięgniemy, obudzi się i pokaże nam, co potrafi..."Pajęczyca" to gra dla dzieci od lat 4 (2-4 graczy)
Jej ciekawa forma i oprawa graficzna na pewno zainteresuje maluchy - a już na pewno miłośników wszelkiego robactwa :)
Gra mieści się w dość sporym pudełku.


Wewnątrz znajdziemy podstawkę z pajęczycą i siecią, tarczę ze wskazówką, która będzie nam mówić, ile owadów musimy uwolnić z sieci, 20 plastikowych owadów na patyczkach (w 4 różnych kolorach), chwytak oraz instrukcję.


Zasady gry są banalnie proste, dlatego gra sprawdzi się już u najmłodszych dzieci.
Niektórym może nieco przeszkadzać dość głośny dźwięk wydawany przez mechnizm pajęczycy, podczas jej obracania i podskakiwania (zbliżony do dźwięku włączonego inhalatora), choć innym może się to spodobać :)
W instrukcji opisano 2 warianty gry - dla młodszych i starszych graczy. 
W wariancie podstawowym musimy zdobyć 7 lub 5 owadów (w zależności od tego czy gramy w 2 czy więcej osób). Najpierw układamy owady w specjalnych otworkach na podstawce, a następnie włączamy pajęczycę, która będzie się jednostajnie obracać.
Każdy z graczy na początku swojej kolejki kręci kołem, które wskaże mu ile owadów musi wyjąć z sieci w danej rundzie. Jeśli graczowi uda się je uwolnić, bez budzenia pajęczycy - zatrzymuje je. 
Jeśli natomiast pajęczyca się obudzi i zacznie złowrogo podskakiwać - odkładamy owada z powrotem do tego samego otworu (wtedy pajęczyca znowu będzie się powoli obracać). Jeśli natomiast pomylimy otwory i włożymy owada do niewłaściwego - pajęczyca wciąż będzie podskakiwać i nie będzie się jednostajnie obracać, wtedy musimy oddać do jej sieci jednego z wcześniej zdobytych owadów i lekko ją popchnąć.
Wygrywa ten, kto pierwszy uzbiera wymaganą ilość owadów.Drugi wariant polega na uwalnianiu owadów należących do tej samej rodziny (mających ten sam kolor patyczka). Zabawa wygląda podobnie jak wcześniej, z tą różnicą, że gdy zbudzimy pajęczycę zostawiamy sobie tylko jeden kolor zebranych patyczków, a pozostałe oddajemy wściekłej pajęczycy :)
Wygra ten, kto jako pierwszy uzbiera 4 owady z patyczkami w jednym kolorze.


Gra sprawi maluchom mnóstwo frajdy. Nagłym wyskokom wściekłej pajęczycy towarzyszyć będą salwy śmiechu, a krótka, kilkuminutowa rozgrywka i łatwe zasady sprawią, że dzieci często będą sięgać po tę grę.
Żeby unikać miejsc, w których ukryte są pułapki musimy wykazać się dobrą pamięcią, a wyjmowanie owadów chwytakiem pomiędzy pajęczymi odnóżami wymaga od nas sporej zręczności :)
Oprócz tego zdrowa rywalizacja i element zaskoczenia - i mamy przepis na świetną zabawę.Do gry musimy dokupić 2 baterie AA.


Grę "Pajęczyca" wydała Granna.

4 komentarze:

  1. Wygląda ciekawie, chociaż mój wstret do pająków nie za bardzo przepada za takimi zabawkami ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gra zręcznościowa z dreszczykiem:)
    madebybibi.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger