1/23/2015

Franek, Hela, Bobas i ...

Helę i Bobasa mamy. Do stworzenia pełnej ekipy bohaterów serii wielce kryminalnej brakuje nam więc tylko Franka, ale jego możemy sobie przecież wyobrazić :)
Jeśli szukacie książek dla starszych dzieci, które nie tylko się czyta, ale na każdym kroku rozwiązuje się zagadki i łamigłówki, które umożliwiają nam poznanie pewnej niezwykłej historii, to bardzo wam polecam te książki Elizy Piotrowskiej
Tu nawet kolejność stron jest nieistotna, bo podczas lektury niejednokrotnie będziemy ją zmieniać...Pierwszą pozycją z tej serii jest "Franek, Hela, Bobas i koń trojański". Nieoczekiwanie znika Bobas, potem Hela i Frankowi nie pozostaje nic innego, jak wyruszyć na ich poszukiwania. W podróży towarzyszy mu jeszcze pies i perliczka. Oj będzie się działo - Koń trojański, Mistrz Brud As, Doktor Potwór, Pożeracze Liter i Parys...


Tym bardziej, że to prawdziwa książka - labirynt. Jak zabłądzimy, to stracimy wątek :)
Czytelnicy muszą naprawdę wykazać się logicznym myśleniem i spostrzegawczością, żeby dobrze zinterpretować wskazówki podawane przez autorkę.
Czytanie jej w sposób tradycyjny nie ma żadnego sensu, bo historia zupełnie wymknie się nam spod kontroli :)


Całość napisana lekko, zabawnie i pomysłowo, co sprawia, że historia jest naprawdę wciągająca, zwłaszcza dla młodych czytelników, którzy lubią wyzwania i zagadki.
Muszę przyznać, że chwila rozkojarzenia może naprawdę zapędzić nas w ślepy zaułek - mnie zdarzyło się to nie raz :)


W drugiej części serii "Franek, Hela, Bobas i Wyspa Szpiegów" nie będziemy zwiedzać Troi, lecz znane bajki. Korzystanie z Bajkowej Mapy i specjalnej tabeli nieco nam pomoże, ale wciąż musimy być czujni i zręcznie skakać ze strony na stronę.


Bohaterowie znanych nam bajek wcale nie są tacy, do jakich przywykliśmy :) Pyskata królewna, krasnoludki-materialiści ... Niezłe towarzystwo!
Co wyspa - to inna bajka. Latający dywan, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Śnieżka, Baba-Jaga, Kopciuszek - tu naprawdę nie będziemy się nudzić!Moim zdaniem seria najlepiej sprawdzi się u dzieci od lat 7-8 (a nawet starszych). Szybko odnajdą się w tych pomysłowych i interaktywnych publikacjach, aby z satysfakcją dobrnąć do końca tych zwariowanych historii!

Książki są w świetnych cenach, więc warto dorzucić je do domowej biblioteczki :)1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger