3/15/2015

Zaklęta uliczka... wyobraźni

A może by tak pewną zaklętą uliczką wkroczyć nagle do świata magii i sennych marzeń?
Dać się zaczarować i przenieść do niezwykłej krainy wyobraźni?


Nikt nie przekona mnie do tego, że u dziecka nieistotne jest rozwijanie i stymulowanie wyobraźni. Co, jak nie ona stanowi idealną pożywkę dla jego pomysłów i kreatywności? 
Każde dziecko jest inne, każde ma własną osobowość, widzi świat własnymi dziecięcymi oczami. Gdyby kilkadziesiąt osób spojrzało na abstrakcyjny obrazek, każda z nich zobaczyłaby zapewne na nim coś innego, miałaby całkowicie inne skojarzenia. To właśnie nasza wyobraźnia i doświadczenia podpowiadają nam, co chcemy na nim zobaczyć. Jestem przekonana, że rozwijanie kreatywności dziecka jest tak samo ważne, jak kształtowanie jego realnych zachowań.
Zbiorek rymowanych opowiadań autorstwa Doroty Gellner (któż z nas nie zna choćby takich jej utworów, jak " Zuzia, lalka nieduża" czy "Ogórek wąsaty"?), pięknie zilustrowany przez Elę Śmietankę-Combik, stanowi wspaniałą lekturę nie tylko na dobranoc.
Rytm i rymy przypadną do gustu już najmłodszym maluszkom, które nie zrozumieją jeszcze takich słów, jak moczary, przęsła, odmęty, tarnina czy rdest. Starsze dzieci dzięki nim wspaniale wzbogacą swoje słownictwo - niezwykle rzadko można spotkać takie perełki w literaturze dziecięcej.
15 niezwykle magicznych utworów napisanych przepiękną i bogatą polszczyzną, cudownie zilusttrowanych i uroczo wydanych przez wydawnictwo Muza.
Dajcie się porwać czarom i baśniowym tajemnicom!


Zaklęta uliczka - Wydawnictwo Muza

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger