7/14/2015

Messi i Ronaldo - marzenia i trudna droga do ich realizacji

Choć sama nie jestem fanką piłki nożnej i nie mam swoich ulubionych piłkarzy, to doskonale rozumiem, że dla wielu osób to coś naprawdę wyjątkowego. 
Jestem jak najbardziej za umacnianiem i rozwijaniem swoich pasji, a jeśli nasze dziecko czymś szczególnie się interesuje - podsuwajmy mu publikacje, które mogą mu w tym pomóc.
Jakiś czas temu wydawnictwo Egmont wpadło na pomysł wydania biografii słynnych piłkarzy - Messiego i Ronaldo w wersji dla dzieci. Postanowiłam dokładniej im się przyjrzeć i przekonać się, czy te książki rzeczywiście są warte uwagi.
Chcecie poznać moje zdanie?Przede wszystkim zaskoczyła mnie spora ilość treści. To nie są książki z obrazkami dla malutkich dzieci, które dopiero uczą się na czym polega piłka nożna. To książki dla prawdziwych fanów tej dyscypliny - masa szczegółów, ciekawostek, wciągająca fabuła poprowadzona w niezwykle ciekawy sposób (nawet mnie zainteresowała, choć jestem w tych sprawach laikiem). To również opowieści o marzeniach i dążeniu do ich realizacji - wbrew przeciwnościom losu, więc polecam je też osobom, które nie są zapalonymi kibicami i po prostu chcą poznać niezwykłe historie.


To fantastyczny pomysł na prezent urodzinowy - zainteresuje nawet 6-latka, a i starsze dzieciaki będą zachwycone. Język biografii jest łatwy i przystępny. Treść wzbogacona jest o ciekawe fotografie i ilustracje z życia idoli.Poznajemy tu masę faktów o poszczególnych piłkarzach, ale także o ich klubach i miejscach, z którymi piłkarscy idole byli związani. Dowiemy się, jak wyglądała droga młodych chłopców do wielkiej kariery, poznamy historię wielu ciekawych miejsc i kulisy różnych wydarzeń.


Co więcej, skoro książka wkręciła nawet mnie (zupełnie nie zainteresowaną piłką), to oznacza, że musi być naprawdę ciekawa - i to nie tylko dla dzieci :)


Opowiada o wielkiej pasji i niełatwej drodze do sukcesu.
Książki wzruszają, bawią, otwierają oczy na wiele spraw.
A ja dzięki nim nabrałam ochoty na oglądanie meczy, w których grają Leo i Christiano :)


Oprócz bardzo ciekawej treści książki są pięknie wydane - kolorowe, na bardzo dobrym, śliskim papierze, w ładnej oprawie.
Wartościowe pozycje dla dużych i małych.


Książka "Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" otrzymała tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 2014.Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem.
Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce.
Wydawnictwo Egmont

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger