7/14/2015

Odkrywamy leśne tajemnice

Dziś po południu wybraliśmy się do pobliskiego lasku w poszukiwaniu leśnych skarbów. Wyposażeni w "leśny przewodnik" w postaci 2 zeszytów Drzewa Polski i Zajrzyjmy do lasu zgłębialiśmy leśne tajemnice. Każdemu z nas udało się odnaleźć choć jeden element przedstawiony na obrazku.Jeśli i wy lubicie podobne wycieczki przyrodnicze, to polecam zaopatrzenie się w te książeczki - kosztują grosze, a są świetne i pozwolą się dobrze przygotować do takiej wyprawy :)


Garść leśnych faktów, dużo zdjęć, kartonowe strony (A4), dzięki którym wypad do lasu nie zaszkodzi ich jakości, a dla jeszcze lepszego opanowania leśnych nowinek - zestaw naklejek 20-30.
Forma zeszytu jest tak przemyślana, żebyśmy mogli zaznaczać na niej rośliny i zwierzęta, które udało nam się spotkać.Na końcu znajduje się plansza, którą możemy ozdobić naklejkami ☺. Każda z pozycji ma 4 twarde kartki i dodatkowo na końcu wspomnianą, rozkładaną planszę + arkusze z naklejkami.To naprawdę świetne pozycje dla młodych przyrodników, które wprowadzą ich w tematykę leśnej fauny i flory. Doskonale sprawdzą się też podczas zajęć w przedszkolu czy szkole.
Obie książki są wydawnictwa Olesiejuk i można je kupić już za niecałe 7 zł ☺.
Do kupienia m.in. TU

3 komentarze:

  1. Dopiero kupiłam nową książkę Gabie a tu kolejna ciekawa propozycja ;) Ale ta jej się na pewno spodoba, bo ma fazę zainteresowania drzewami i ciągle dopytuje, jakie to drzewo. Z nieba mi spadliście z tym postem ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z takiej książki dziecko może się sporo nauczyć :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Oj podoba mi się, córka uwielbia takie książeczki!!!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger