8/30/2015

Zabawki kąpielowe - Munchkin

Wprawdzie wakacje się kończą, ale pogoda w tym tygodniu jest zdecydowanie letnia. 
I chociaż to już prawdopodobnie ostatnie dni w tym roku, kiedy nasze maluchy mogą popluskać się w basenach ogrodowych i pobrykać boso, postanowiłam przyjrzeć się kilku zabawkom, które umilają dzieciakom wodne harce. Z prostej przyczyny - takie zabawki doskonale sprawdzają się również podczas kąpieli w wannie, a więc przez okrągły rok :)
Zapraszam na test zabawek marki Munchkin.Spory wybór produktów tej marki ma w swoim asortymencie sklep Feedo.pl - od gryzaków, poprzez pojemniki, po właśnie zabawki kąpielowe. Munchkin to amerykańska marka z ponad 20-letnią tradycją i przyzwoitymi cenami, dlatego właśnie postanowiłam wziąć pod lupę kilka jej produktów - z kategorii zabawek do wody.

Na początek Żabka, z pojemniczkami w kształcie kwiatków. Zabawka składa się z 5 elementów, którymi można bawić się oddzielnie - żabka jest gumowa, pozostałe rzeczy plastikowe. 
Żabka pod wpływem ciepłej wody zamienia się w księcia - tzn. na jej głowie pojawia się obrazek przedstawiający koronę.
Gdy nabierze "wody w usta" można nią pryskać :)


Kwiatki mają różne kształty i kolory, na dnie są otworki. Dziecko może bawić się nimi na różne sposoby - tego typu pojemniczki zawsze się u nas sprawdzały. Można przelewać wodę, układać wieżę, wkładać jeden w drugi, łączyć je z innymi zabawkami.


Pojemniczki mają jeszcze jeden "bajer". Gdy są suche, mają na dnie narysowane czerwone koło, ale jeśli je zamoczymy - koło przekształca się w obrazek.
Dzieci lubią takie "czary", więc pewnie im się spodoba.
U mnie tą zabawką bawią się dzieci w różnym wieku - niespełna rok i 3-lata, każde z nich w inny sposób.Kolejna zabawka to pływające Pszczółki. Gdy pociągniemy za ogonek, obracają się skrzydełka i pszczółka płynie wydając lekko bzyczący dźwięk. W zestawie są 2 pszczółki. Podobną zabawkę pamiętam z dzieciństwa, tylko tamta była nakręcana. Motyw ze sznureczkiem jest o wiele lepszy. Bardzo łatwo je uruchomić i podobają się zarówno maluszkowi, jak i przedszkolakowi :)
Pszczółki są niewielkie, mają ok. 10 cm długości.


Kolejna zabawka to zestaw 3 Zwierzaków - pingwin, ryba i rozgwiazda.
Zabawki zachęcają do eksperymentów z wodą - każda z nich to inne doświadczenie. Po nalaniu wody do pingwina (górna część się podnosi tworząc pojemnik) wiruje spirala (napędzana spływającą wodą). Ryba ma coś w rodzaju młynka, który będzie się obracał, a w rozgwieździe znajdują się kolorowe koraliki. Zabawkami można się bawić oddzielnie i łącznie.


I na koniec coś, co zawsze najlepiej sprawdzało się u mojej córki podczas kąpieli - kredki do wody.
Zawsze używaliśmy kredek innej firmy (klik), ale postanowiłam wypróbować te.
W zestawie jest ich 5 i są bardziej miękkie, od tych które znam. Są również grubsze, ale w plastikowej obudowie samej kredki jest naprawdę niewiele (mniej niż połowa, do białego znaczka), dlatego szybko się kończą. Dobrze się nimi rysuje i łatwo je usunąć.
Jeśli wasze dziecko lubi rysować, albo chcielibyście je do tego zachęcić, to naprawdę warto postawić na kredki kąpielowe.Na ściankach wanny powstają przeróżne obrazy autorstwa mojej 3-latki :)
Po tę zabawkę sięga zdecydowanie najczęściej.
W sklepie Feedo.pl jest teraz darmowa dostawa (na wszystko, bez kwoty minimalnej), więc jeśli coś wpadło wam w oko, to teraz jest dobry moment.

Magiczna żabka - KLIK
Rozciągliwe pszczółki - KLIK
Zwierzaki kąpielowe - KLIK
Kredki do wody - KLIK

(wcześniejsze recenzje: Domek Patrick - KLIK, Klocki - KLIK)

Niedawno ruszył tam również Pampers Premium Program, dzięki któremu przy zakupie produktów Pampers otrzymuje się punkty, za które potem można wybierać nagrody.

I na koniec mam dla was kod rabatowy :)
1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger