9/08/2015

Gramy w ... Komiks?

Gry narracyjne to rodzaj gier planszowych, w których istotną rolę odgrywa wyobraźnia.
Naszym zadaniem jest snucie opowieści, tworzenie historii, słowem zamieniamy się w narratora.
A jak jeszcze gra daje nam niezliczone możliwości poprowadzenia swoich opowiadań, to już naprawdę warto mieć na swojej półce chociaż jeden taki tytuł.
Niedawno opowiadałam wam o naszej fascynacji kostkami Story Cubes, teraz przyszła pora na tytuł dla nieco starszych graczy - Komiks, który wystawi na próbę nasze umiejętności snucia ciekawych opowieści.

Zasady są proste - ustalamy temat, dobieramy 12 kartoników i układamy je na planszy, a następnie na ich podstawie tworzymy własne historie i je opowiadamy. Kolejny etap to ocena naszych wytworów naszej wyobraźni :)
Jedna rozgrywka trwa około pół godziny.


W opakowaniu znajdziemy 5 plansz - stron komiksu, 150 kart kadrów, 10 żetonów punktacji, 10 żetonów postaci, 50 żetonów oceny, 21 żetonów marudy, klepsydra i instrukcja.
Ogromną zaletą gry jest duża ilość kart kadrów - przedstawiających postaci, zdarzenia, miejsca czy przedmioty.


W zależności od wariantu gry układamy historię na 6 lub 9 polach. Ten, kto zrobi to jako pierwszy odwraca klepsydrę dając tym samym pozostałym graczom 90 sekund na ułożenie ich sekwencji kart.
Ostatni gracz zostaje maruderem :)
Następnie gracze kolejno opowiadają swoje historie i następuje ocena - w 3 kategoriach: pomysł, emocje, układ.Na pewno nie jest to gra dla każdego, bo nie każdy będzie na tyle odważny, żeby podzielić się z innymi swoją opowieścią.
Moim zdaniem jednak regularne granie w Komiks pomoże nieco bardziej się otworzyć i dodaje odwagi we własne pomysły, zwłaszcza, gdy zostaną pozytywnie ocenione przez innych graczy.
Można powiedzieć, że to taka forma terapii :) A przy okazji bardzo ciekawa gra, gdzie nie strategia i szczęście się liczy, ale nasza umiejętność opowiadania historii i słuchania innych.


Gra przeznaczona jest dla 3-10 graczy od lat 8.
Poza samym pomysłem podoba mi się również oprawa graficzna.Gra jest naprawdę ciekawym wyzwaniem i świetnie rozwija umiejętność wypowiadania się oraz dodaje odwagi i śmiałości.
Polecam zarówno tym, którzy lubią brylować w towarzystwie, jak i tym nieco bardziej zamkniętym w sobie, żeby odważyli się dzielić z innymi swoimi pomysłami.

Wydawnictwo Rebel

3 komentarze:

  1. Nigdy nie widziałam takiej gry! Świetna, angażująca, wymagająca nie tylko wyobraźni, ale i odwagi. Dla moich dzieci zdecydowanie jest na nią za wcześnie, ale bratanek... Dobry pomysł na prezent dla niego :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. cieszę się, że ci się podoba :) Granie z nią to naprawdę duża frajda :)

      Usuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger