9/17/2015

Koloruję, buduję, czytam, podróżuję

Niedawno odkryłam dwa bardzo ciekawe zeszyty kreatywne z szeregiem ciekawostek i kolorowanek dotyczących najpiękniejszych europejskich zamków oraz cudów świata.
Historia, architektura, legendy, a wszystko to w formie zadań aktywizujących dla dzieci w wieku 4-7 lat.
Zeszyty zabierają nas w niezwykłą podróż szlakiem najciekawszych budowli Europy i świata.
Naprawdę warto wyruszyć na tę wyprawę, żeby je poznać.
Żeby nasza wycieczka była jeszcze bardziej urozmaicona, towarzyszyć nam będą Panna Kolorowanka, Henryczek Historyczek i Jerzy Bajkierzy - każde z nich przedstawi nam piękno świata na swój ulubiony sposób.
Oprócz wspomnianych kolorowanek, w środku znajdziemy również model budowli do samodzielnego złożenia.
Jest wesoło, różnorodnie i interesująco, czyli tak, jak być powinno.


Na początek cuda świata. Każde z 15 miejsc zostało szczegółowo opisane i przedstawione na ilustracji. Dziecko może je dowolnie pokolorować, niekoniecznie odzwierciedlając ich rzeczywiste barwy.


Jakie cuda tu znajdziemy?

Wieża Eiffla, Stonehenge, Wielki Mur, Bazylika Św. Piotra, Hagia Sophia, Taj Mahal, Koloseum, Timbuktu, Piramida Cheopsa, ogrody Semiramidy, Świątynia Atrtemidy, Posąg Zeusa, grobowiec Mauzolosa, Kolos Rodjski, latarnia morska na Faros.
Kolejnym zeszytem z serii są "Najpiękniejsze zamki i pałace Europy".
Pomysł i wykonanie jak najbardziej mi się podobają, ale dobór obiektów do tego zestawienia już nieco mniej. Na 14 zamków, aż 9 jest francuskich. Poza nimi mamy tu tylko bawarski Neuschwanstein, rosyjski Pałac Zimowy, angielski Windsor, nasz Malbork i wenecki Pałac Dożów. 
Ja wolałabym, żeby ograniczono się do wyboru jednego obiektu z danego kraju, bo 70% francuskich budowli w książce to trochę niesprawiedliwy podział. Brakuje mi natomiast rumuńskiego Peles, słowackiego zamku w Bojnicach, hiszpańskiego Alcazar czy Coca, czy portugalskiego Palacio da Pena w Sintrze, laureata konkursu European Best Destination.
Zresztą znalazłoby się więcej propozycji - zamki szkockie, belgijskie, holenderskie, czeskie, austriackie, i wiele innych. Naprawdę jest z czego wybierać.
Choć muszę przyznać, że francuskie zamki i pałace są naprawdę piękne - Foix, Fontainebleau, Chenonceau, Sully, Chambord, Fougeres, Vaux le Vicomte, Luwr czy Wersal.


Każdy zamek to szczegółowy opis, legenda i ilustracje do kolorowania.


W środku znajduje się również model budowli do samodzielnego złożenia.
Bardzo ciekawe pozycje w bardzo dobrej cenie - zdecydowanie warto nabyć ☺.

Najpiękniejsze zamki i pałace Europy - KLIK
15 cudów świata - KLIK

Wydawnictwo Siedmioróg

3 komentarze:

  1. wygląda super, bardzo fajne obrazki. na pewno starsze dzieci będą nią zaciekawione - ja już na przyszłość sprawdzam co ciekawego w trawie piszczy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. oglądałam je będąc w Polsce i w końcu nie kupiłam ale na drugi raz wezmę bo fajnie się prezentują:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger