10/02/2022

Termy Chochołowskie - atrakcje dla dzieci i rodziców 2022

To największe polskie termy i często zajmują pierwsze miejsce w rankingach tego typu ośrodków. Co my sądzimy o tym miejscu i czy zgadzam się z taką opinią? Przekonajcie się sami.


Przyznam szczerze, że mam problem z takimi rankingami, bo to jakie termy są najlepsze zależy od tego, kto będzie je odwiedzał. Termy Chochołowskie na pewno mają bardzo ciekawą ofertę dla dorosłych, którzy szukają tu relaksu, odprężenia i leczniczych właściwości tutejszych wód, a także dzieci - w szczególności tych najmłodszych, bo jest tu cała masa atrakcji skierowanych do nich , zarówno pod dachem, jak i na zewnątrz. To nowe i przepięknie urządzone miejsce, gdzie cała infrastruktura robi wrażenie i umila pobyt (włącznie z obrazami na ścianach). Tym, co niekoniecznie nam odpowiada, jest ogromna ilość odwiedzających, dlatego polecam wizytę w termach w tygodniu i raczej nie w okresie wakacyjnym.


Dlaczego lubimy Termy Chochołowskie?


- różnorodne baseny i jacuzzi (w tym nasze ulubione, wielkie jacuzzi przy samym wejściu),
- ciekawa strefa dla dzieci - statek piracki ze zjeżdżalnią, strefa brodzików z grzybkami i mini-zjeżdżalniami, na zewnątrz wodny plac zabaw z grzybkami i natryskami, dmuchana zjeżdżalnia latem, 
- duża i smaczna restauracja (mimo sporego obłożenia na termach nigdy nie mieliśmy tu problemu ze znalezieniem wolnego stolika)
- nowy obiekt, atrakcyjna wizualnie infrastruktura


Termy Chochołowskie oddalone są od Zakopanego o 17 km, droga od Krakowa zajmuje około 2 godzin. Obiekt jest 3-poziomowy. Baseny i atrakcje wodne znajdują się na poziomach -1 i 0, natomiast na poziomie 1 zlokalizowana jest restauracja, kawiarnia i taras. 

Szatnia znajduje się na poziomie -1, wychodząc z niej udajemy się do głównej sali, wypełnionej basenami, jacuzzi i atrakcjami dla dzieci. Przy każdym z basenów znajduje się informacja o temperaturze wody.
Na basenie zewnętrznym jest miejsce do gry w siatkówkę i koszykówkę, sztuczna fala oraz dysze do masażu. W basenach woda ma około 36 stopni. 
Na poziomie -1 znajduje się drugi basen zewnętrzny, na którym czeka na nas rwąca rzeka, dysze wodne, linki do wspinania, sztuczna fala i bar wodny z muzyką. Wokół basenów jest sporo leżaków do wypoczynku w okresie wakacyjnym.

Wielbiciele zjeżdżalni również nie będą narzekać (no chyba, że na kolejki :)). W obiekcie dostępne są 3 zjeżdżalnie. Pierwsze dwie – niebieska i zielona są pontonowe, niebieska jest najspokojniejsza, zielona to typ cebuli, zjeżdża się na pontonach (do wyboru są jedno i dwuosobowe), po kilku okrążeniach w "cebuli" wpadacie do końcowej rury. Ile kosztuje bilet wstępu na baseny? 

Termy Chochołowskie - cennik 2022 - baseny i strefa lecznicza (sezon niski):


- bilet rodzinny - 2 osoby dorosłe + dziecko 3-16lat - 179 zł (4h) i 249 zł (bez limitu czasu)

- bilet rodzinny - 2 osoby dorosłe + 2 dzieci 3-16lat - 209 zł (4h) i 299 zł (bez limitu czasu)

- trzecie i kolejne dziecko - 29 zł (4h) i 39 zł (bez limitu czasu)

- dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie


Bardzo polecam wam pobyt w termach w sezonie niskim - wychodzi o wiele taniej, niż w sezonie wysokim, jest o wiele mniej ludzi, co daje nam większy komfort wypoczynku i znakomicie wpływa na naszą odporność.


Więcej o termach przeczytacie na STRONIE INTERNETOWEJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger