10/04/2015

Trzy małe świnki - świetna gra logiczna dla przedszkolaków (i nie tylko)

Jeśli jesteście rodzicami przedszkolaka i szukacie gry, która zajmie go na dłuższy czas to ten pomysł powinien wam się spodobać :)
To gra logiczna dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym z bardzo lubianej przez nas serii SmartGames. Już dawno przekonałam się, że te gry są warte swojej ceny - świetne wykonanie, doskonały pomysł, rozwój logicznego myślenia i koncentracji - ale ten tytuł wzniósł się o jeszcze jeden poziom wyżej, mianowicie dzięki tematycznemu nawiązaniu do znanej i lubianej bajki, a tym samym nadaniu grze zupełnie innego wymiaru.


Gra "Trzy małe świnki" ukazała się niedawno i gdy tylko o niej usłyszałam, wiedziałam, że koniecznie chcę ją mieć. Muszę przyznać, że "miałam nosa" :) Gra jest naprawdę godna polecenia, a dlaczego tak uważam - wyjaśnię wam za chwilę.


Co my tu mamy? Jak to w bajce - 3 świnki, wilka i chatki z ogródkiem, a do tego książeczka z zadaniami, którą będziemy wertować dość często :)
Zadania mają różne poziomy trudności (jak we wcześniejszych tytułach serii Smart Games) - starter, junior, expert i master

Mamy tu 2 rodzaje zadań:

- z samymi świnkami, określane jako "dzień" (24 zadania)
- ze świnkami i wilkiem - "noc" (24 zadania)


Zadania "dzienne" polegają na takim układzie płytek z domkami, żeby świnki pozostały na zewnątrz swoich domków. Wybieramy zadanie i układamy świnki tak, jak przedstawia ilustracja. Następnie należy tak ułożyć płytki terenu z domkami, aby świnki pozostały na swoich miejscach  i nie trafiły do domków.


Po drugiej strony karty zadania znajdziemy rozwiązanie.


O ile zadania dzienne spodobały się mojej 3,5-latce, to zadania "nocne" - z udziałem wilka naprawdę wkręciły ją na długo :)
Tu z kolei naszym zadaniem jest takie ułożenie płytek, aby świnki znalazły się w domkach (wcześniej rozmieszczamy je i wilka na planszy zgodnie z ilustracją zadania).


Do teraz nie mogę się nadziwić, jak chętnie rozwiązywała zadania jedno za drugim, wcale się nie zniechęcając tymi trudniejszymi. Zrobiłyśmy już poziom starter i junior :)


Osadzenie gry w tematyce bajkowej na pewno wpływa korzystnie na zainteresowanie dzieci tą łamigłówką. Mamy więc fantastyczne połączenie przyjemnego z pożytecznym :)
Gra świetnie rozwija wyobraźnię przestrzenną, uczy logicznego myślenia i ćwiczy koncentrację. Dziecko w skupieniu układa domki i gdy już mu się uda, odczuwa ogromną satysfakcję :)


Warto wiedzieć, że każde z zadań ma tylko jedno rozwiązanie, dlatego nasze pociechy niejednokrotnie będą musiały się sporo nagłowić, aby na nie wpaść.


Na koniec kilka słów na temat jakości wykonania tej gry - większość elementów jest plastikowa, poza świnkami i wilkiem (tu mamy coś w rodzaju gumy, figurki są przyjemne w dotyku). Do jakości wykonania naprawdę nie można się przyczepić. Elementy układa się łatwo, dobrze dopasowują się do planszy, a świnki idealnie mieszczą się w domkach. Kolory domków nawiązują do materiałów, z których je wykonano zgodnie z fabułą bajki.

I jak wam się podoba ta gra? 
Nas zachwyciła :)

Wydawnictwo Granna

5 komentarzy:

  1. super :D i pomysł na gwiazdkę już jest :D mam nadzieje że mojej 3 -latce też przypadnie do gustu :D

    OdpowiedzUsuń
  2. O! Szukam gry do przedszkolaka, bo większość jest jednak dla starszych dzieci i Tosię szybko nudzą, a ta wydaje się interesująca.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger