11/24/2015

Drewniane puzzle magnetyczne - Mapa Świata - od Janod

Naprawdę mam słabość do zabawek przybliżających dzieciom geografię. Mapy mamy już w kilku wersjach, a jakiś czas temu dołączyły do nich te magnetyczne puzzle od Janod.
Piękna ozdoba dziecięcego pokoju i jednocześnie bardzo ciekawa, rozwijająca zabawka.


Jeśli poszukujecie pomysłu na gwiazdkowy prezent dla dzieci w wieku szkolnym, to koniecznie zobaczcie te puzzle. 
Mamy 2 zabawki magnetyczne tej marki, ale tam magnesy są dość słabe i bardzo łatwo je zdjąć, gdy mocno potrząśniemy całością, mogą się przesunąć. 
W przypadku tych puzzli jest zupełnie inaczej. Te magnesy trzymają się bardzo mocno i spokojnie można powiesić puzzle na ścianie.
Całość jest dużego formatu i składa się z 92 elementów. Wszystko wykonane jest z drewna i bardzo atrakcyjnie zilustrowane.
Nazwy są w języku angielskim, więc oprócz geografii dziecko przyswaja język obcy.
Ciekawe miejsca, charakterystyczne budowle, przedmioty, stroje - wszystko to w bardzo atrakcyjnej formie, zachęcającej do zabawy.


Po zdjęciu magnesów mapa wygląda następująco. Umieszczając na niej poszczególne elementy dodajemy jej kolorytu i charakteru - a tym samym dobrze zapamiętujemy dany region.
Puzzle są świetnej jakości, drewniane i grube.


Kontury zaznaczone na mapie ułatwiają dokładanie poszczególnych elementów.


Wprawdzie producent poleca puzzle dzieciom w wieku szkolnym, ale wcale nie przeszkadza to w zabawie mojej 3,5-latce. Bardzo lubi słuchać ciekawostek o różnych miejscach, które co jakiś czas jej serwujemy - również na podstawie naszych podróży.


Warto pamiętać, że tego typu układanki są nie tylko ciekawą rozrywką i skuteczną formą przyswajania wiedzy, ale także rozwijają logiczne myślenie, koncentrację i precyzję oraz koordynację wzrokowo-ruchową.


Ciekawa forma może sprawić, że dzieci polubią geografię i chętnie będą czerpać wiedzę o otaczającym nas świecie.
Mądrych zabawek nigdy za wiele.
Choć nie należą do najtańszych, czasem warto zrezygnować z zakupu kilku kiczowatych zabawek na "jeden raz" (które wabią nas ze sklepowych półek) i zainwestować w coś wartościowego.Inne zabawki o podobnej tematyce znajdziecie tu - KLIK.

Drewniane puzzle magnetyczne - Mapa Świata - Janod/ FB

Do kupienia m.in. TU.

5 komentarzy:

 1. Bardzo ładnie się prezentuję tablica , ale mój synek jeszcze za mały na tego typu zabawki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Markę Janod znam juz od dłuższego czasu i naprawdę nie mogę nic zarzucić produktom, które mamy ale jestem pod wrażeniem tych puzzli drewnianych. Układanki o takich gabarytach jeszcze nie widziałam. Jak dla mnie mogłyby być ciut mniej jaskrawe ale zdaję sobie sprawę, że to służy lepszemu zapamiętywaniu konkretnych obszarów, a poza tym, to nie mnie mają przyciągać, a dzieci kolory lubią więc jestem jak najbardziej na tak dla tego typu zabawek ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podobają! Córka byłaby szczęśliwa mogąc ułożyć takie puzzle :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie to wygląda i widać, że jest dobrej jakości. Dziękuję za artykuł - to świetna inspiracja na prezent świąteczny!

  OdpowiedzUsuń
 5. Już miałam w koszyku te puzzle, ale zobaczyłam że coś nie gra.. to jak pocięte są elementy wola o pomstę do nieba. Tylko miesza w głowie jak faktycznie wyglądają dane państwa, granice pocięte w zupełnie przypadkowy sposób

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger