11/26/2015

Klocki czy gra? A może jedno i drugie? poznajcie Hocki klocki :)

Ta gra to połączenie przyjemności układania klockowych konstrukcji i grania w planszówki. Tu klocki są elementami gry, a naszym zadaniem jest ułożenie z nich budowli przedstawionych na karcie.


W pudelku znajduje się 36 klocków, 10 kart zasad, 10 kart punktów, 144 karty kształtów, klepsydra i karta "twoja zasada".


To klocki typu lego, dokładnie cobi. Zanim rozpoczniemy grę warto pobawić się trochę w układanie konstrukcji z kart, bo to wcale nie łatwe zadanie.
Po wyznaczeniu drużyn musimy odpowiednio przydzielić role - architekt będzie patrzył na kartę kształtu, a budowniczy - buduje.


Po odpowiednim rozłożeniu kart, możemy zaczynać. Najpierw odwracamy jedną kartę zasad, np. Budowla ma zawierać klocki wszystkich kolorów lub budowniczowie muszą mieć zamknięte oczy.
Każdy architekt bierze kartę kształtu i rozpoczyna wyjaśnianie budowniczemu swojej drużyny, jak ma konstruować budowlę (nie może tylko podać wartości umieszczonej na karcie ani dotykać klocków, a jedynie je wskazywać). Jeśli uzna, że budowla jest gotowa, przekręca klepsydrę i pozostałe drużyny mają tylko 30 sekund na dokończenie swoich konstrukcji. Gdy czas dobiegnie końca, architekci odwracają karty kształtu i porównują z nimi budowle. Jeśli jest poprawna, drużna zdobywa punkty.


Istnieją też łatwiejsze zasady dla młodszych graczy. Tu gracze budują konstrukcje na podstawie odsłoniętej karty indywidualnie. Gracz, który skończy pierwszy odwraca klepsydrę i następuje podliczanie punktów.


Gra jest bardzo ciekawa - ćwiczy wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie, zdolności matematyczne - przeliczanie, a także umiejętność pracy zespołowej. Spodoba się nie tylko dzieciom, bo i dorośli mogą się w nią wkręcić.


Sugerowany wiek graczy jest od lat 8, może w nią grac od 2-9 osób. Rozgrywka nie trwa długo, więc gra może stanowić miły przerywnik i urozmaicenie w ciągu dnia.Ciekawy pomysł, dobre wykonanie - to naprawdę mądra i interesująca pozycja.

Wydawca - Black Monk

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger