9/22/2016

Godzina Duszków - magnetyczna gra dla całej rodziny

Planszówka z gadżetami to dobry materiał na sukces. Jeśli jeszcze dojdzie do tego ciekawa mechanika i atrakcyjne elementy, to świetna zabawa gwarantowana.
Gra, którą dziś chcę wam pokazać dedykowana jest graczom od lat 6 (choć moim zdaniem sprawdzi się też u 5-latków) i jest grą kooperacyjną, czyli taką, w której gracze muszą ze sobą współpracować, a nie konkurować.


Elementów jest sporo, a przede wszystkim są wspomniane gadżety, czyli magnetyczna różdżka oraz elektroniczny czasomierz.
Bardzo ciekawym pomysłem jest to, że poszukując skarbów musimy mieć na twarzy maskę, a kolejne ruchy podpowiadają nam pozostali gracze. Dodając do tego presję czasu i możliwość pomyłek, otrzymujemy solidną dawkę emocji i mocnych wrażeń.


Zadaniem graczy jest zebranie na planszy odpowiednich żetonów i doprowadzenia ich do "bazy". Przez cały czas gracze podpowiadają osobie z różdżką i zakrytymi oczami (duchowi), jak ma się poruszać. Po drodze czeka na nas sporo pułapek.


Zadanie nie jest łatwe, zwłaszcza dla dzieci. Starsze robią to z większą precyzją i spokojnie, natomiast młodsze nieco chaotycznie i zbyt szybko. 
Rozgrywka przebiega bardzo ciekawie, dzieci opanowują kierunki i ćwiczą precyzję ruchów, uczą się odpowiednio i skutecznie dobierać komendy.


Żeby wyruszyć po kolejne skarby, duszek musi dostarczać je jeden po drugim na pole startowe, to jakie skarby należy zebrać pokazuje wylosowany kartonik.
Upływający czas sprawia, że rozgrywka jest naprawdę emocjonująca.


Gra poza nauką precyzji i planowania uczy też kreatywności i sprytu. Bardzo istotna jest  tu współpraca, umiejętne słuchanie innych i odpowiednie dobierania słów. To, jakie obszary dzieci rozwiną dzięki takiej zabawie, zależy od ich wieku i predyspozycji.


Naprawdę ciekawa i oryginalna pozycja dla całej rodziny.

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger