10/26/2016

Drzewo i jego tajemnice - książka pełna przyrody

Czy ta kreska nie wydaje wam się znajoma? Tak, tak, to cudo wyszło spod ręki Kasi Bajerowicz, której Mrówki znamy praktycznie na pamięć. Ale tym razem to coś zupełnie innego - choć zwierzaków tu nie zabraknie i nadal będziemy mieli możliwość odkrywania ich tajemnic. Ale w jakim formacie! XXL to za mało powiedziane :)


Pamiętacie "Żeloglutki na placu budowy"? Książkę formatu A4 z kartonowymi stronami, które możemy (całkiem legalnie! :)) wyrwać i ułożyć z nich olbrzymi obraz?
A potem już tylko zatopić się w jego szczegółach i z radością je analizować?
Muszę przyznać, że pomysł na drzewo w takim wydaniu jest genialny. "Żeloglutki..." były ciekawe, ale "Drzewo" to już mistrzostwo świata :)


Jeśli jeszcze macie wątpliwości, to spójrzcie na kilka stron tej książki - drzewo Kasi Bajerowicz zachwyca i fascynuje - dużych i małych. To cudowna opowieśćo życiu drzewa i jego mieszkańcach. 
Dzieci przy okazji wspaniałej zabawy poznają masę ciekawostek z życia drzew, nauczą się rozpoznawać gatunki drzew, ptaki i owady. 


Lektura tej książki w cudowny sposób również może zainteresować dzieci tematyką przyrodniczą, która jest o niebo ciekawsza niż bzdurne kreskówki czy monotonne zabawy tymi samymi zabawkami. Drzewo zyska w oczach dzieci należne im miejsce - dzieci zrozumieją jego dostojność, istotę i ogrom dobra, jakie im zawdzięczamy.
Lektura "Drzewa" zainspiruje was do wspólnych spacerów i odkrywania tajników przyrody w "realu".
Nie zapominajmy też, że leśne skarby mogą być wspaniałym materiałem do prac artystycznych - my niedawno przygotowywałyśmy wspólnie z córką pracę z drzewem w roli głównej i miałyśmy przy tym mnóstwo wspaniałej zabawy :)Zachęcam was do takich rodzinnych wypraw :)

4 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger