10/24/2016

Moja pierwsza mitologia - czyli jak ciekawie przedstawić mity dzieciom

Mitologia niewielu z nas kojarzy się z przedszkolakami. To lektura w piątej klasie, która niekoniecznie fascynuje uczniów ze względu na sporą obiętość i trudne nazwy.
Ja jednak przyznam się wam, że mitologia zawsze mnie fascynowała, a mity pochłaniałam ekspresowo niczym najciekawsze fantastyczne opowieści. Nie wiem co na to wpłynęło, ale wiem, jak  skutecznie możemy zainteresować dzieci tą tematyką :)


Absolutnie genialne pozycje, które powinny znaleźć się na półce wszystkich moli książkowych. Przepięknie wydane z masą opowiadań napisanych tak lekko i ciekawie, że pochłaniają niezależnie od wieku :)
Moim zdaniem to pozycje, które powinny znaleźć się na listach prezentów mikołajkowych, jeśli tylko takie przygotowujecie dla bliskich :)
Właśnie pojawiło się wznowienie tych fantastycznych książek - 2 tomy, wydanych jeszcze lepiej niż wcześniejsza wersja. 


Katarzyna Marciniak opisała mity w niezwykły sposób - czyta się je niczym najciekawszą bajkę. Poprzez mity dzieci uczą się tolerancji do innych ludzi, miłości, nabywają solidną porcję mądrości życiowej i uczą się lepiej rozumieć świat.
Książka jest bardzo przyjemna w odbiorze. Autorka tłumaczy mitologiczne pojęcia, metafory na przykładach z życia codziennego. Dzięki tym zabiegom, książka zainteresuje nawet przedszkolaki. Opowieści tu zawarte przemawiają do wyobraźni i bardzo dobrze zapadająw pamięć.Całości dopełniają genialne ilustracje Marty Kurczewskiej. W części pierwszej przeczytamy o dzieciństwie bogów i ludzi (15 opowiadań) oraz o przygodach herosów (10 opowiadań), natomiast w drugiej znajdziemy następujące części - przemiany (10 opowiadań), bestiariusz (10 opowiadań), w królestwie Hadesa (5 opowiadań).
Polecam miłośnikom dobrej książki - tym dużym i małym :)


5 komentarzy:

 1. Tak, tak, tak! Są piękne i bardzo chcę kupić je dla Tosi:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja niestety od dziecka nie pałam sympatią do mitów, ale te książki bardzo mnie intrygują i pewnie dam się na nie skusić. Może akurat mojemu Synowi podpasują. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupiłyśmy na Targach w Krakowie, dziś w wolnej chwili przejrzałam i stwierdzilam, że książka jest super. Ciekawe czy spodoba się córci? :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla dzieci od jakiego wieku przeznaczona jest ta książka? Czy zainteresuje 3-latkę? Sama uwielbiam mitologię i chętnie poczytałabym córce.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger