12/06/2016

O nietypowym duecie i jego "podróży do przyjaźni" - patronat Maluszkowych Inspiracji

W dzisiejszych czasach temat przyjaźni i przyjaciół przybrał specyficzną postać. Na portalach społecznościowych przybywa nam "przyjaciół", mamy ich dziesiątki, a nawet setki, niektórzy nawet o ich liczbę ze sobą konkurują. Przez takie zjawiska, mam wrażenie, że pojęcie przyjaźni trochę się wypaczyło. A szkoda. Bo przyjaźń to coś absolutnie niezwykłego. Jeśli ktokolwiek przeżył to uczucie, na pewno nigdy go nie zapomni, ani nie pomyli z niczym innym. 
Dziś chcę pokazać wam przepiękną książkę, którą miałam zaszczyt objąć medialnym patronatem. Książka jest świetnie wydana i przedstawia temat rodzącej się przyjaźni pomiędzy dość nietypową parą - wężem i biedronką. Zapraszam :)


Autorem książki jest Pan Poeta, postać dość tajemnicza, bo tworząca pod takim właśnie artystycznym pseudonimem, ale o niewątpliwym talencie. Jego historie są w całości pisane wierszem, ale są tak lekkie, zabawne, że zdecydowanie wyróżniają się w tym gatunku literackim. Jego rymy i rytm poszczególnych wierszy brzmią jak muzyka, czyta się je bardzo łatwo, słowa właściwie płyną. A niestety w przypadku wierszy dla dzieci nie jest to takie oczywiste. Często wierszowane teksty są słabe, kwadratowe i czytając je plącze nam się język, bo treść najzwyczajniej w świecie nas męczy. Co więcej, nawet, jeśli rymy jakoś można zaakceptować, to nie kryje się za nimi żadna ciekawa treść i nasze pociechy nie są zainteresowane lekturą.


Tu jest inaczej. Ciekawe opowiadania, w które wpleciono sporo ciekawostek na różne tematy, zabawne dialogi, komentarze, a przede wszystkim interesująca fabuła, która sprawia, że bardzo chcemy poznać zakończenie tej historii - to bardzo mocne strony tej książki.
Całość doskonale uzupełniają dynamiczne i oryginalne ilustracje oraz różnorodna czcionka.
Książka moim zdaniem sprawdzi się zarówno u 2- jak i 5-latka, bo maluchy szybko podłapią melodykę i rymy, a starsze pociechy, będą śledzić treść i zabawne momenty.


Bohaterami książki są nieśmiała Biedronka i  chytry Wąż. Choć ich znajomość zacznie się podstępnie i przez dłuższy czas będzie nieuczciwa ze strony węża, będziemy świadkami tego, jak krok po kroku, mimo niecnych zamiarów przerodzi się w mocną więź i prawdziwe uczucie.
Książka ma bardzo mądre przesłanie i przekazuje dzieciom nie tylko jak istotna w życiu jest przyjaźń, ale również podejmuje temat zdrowego odżywiania czy odwagi i umiejętności przyznania się do winy.Do tych wszystkich atutów dodam jeszcze kolejny - książka jest w twardej oprawie i w naprawdę korzystnej cenie. Można ją kupić tu - KLIK

"Podróż do przyjaźni" - Wydawnictwo Most

Zapraszam was na FB Pana Poety :)

1 komentarz:

  1. Wczoraj do nas dotarła, na razie ją tylko przekartkowałam. Wrażenia są bardzo pozytywne;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger