12/07/2016

Cudowna seria książek Alaina Grée już w Polsce!

W końcu są i u nas. Na wyciągnięcie ręki. Książki słynnego francuskiego rysownika, którego ilustracje wzruszają rodziców i zachwycają dzieci są dostępne w polskiej wersji językowej. Pięknie wydane i w naprawdę śmiesznej cenie. Jeśli gdzieś już je widzieliście i wahacie się czy warto, to koniecznie zobaczcie je u nas :)

książki dla trzylatka, książki alaina gree, co czytać z dwulatkiem, blog, recenzje, inspiracje

Czy patrząc na te ilustracje nie macie skojarzeń z własnym dzieciństwem? Mnie nieustannie przywodzą na myśl dawne elementarze, do których podchodzę z ogromnym sentymentem. Książki z ilustracjami z lat 60 i 70 są w dzisiejszych czasach rzadkością. Nieco naiwne, regulatne kształty, głęboko nasycone kolory, pobudzają wyobraźnię i przywołują miłe skojarzenia. 
Fantastycznym pomysłem jest to, że pod obwolutą znajdziemy piękne kolorowe okładki, stylizowane na płócienne, a sama obwoluta od wewnętrznej strony ma obrazki do pokolorowania lub zamienia się w plakat.
Pisząc o śmiesznej cenie również nie przesadziłam, bo takie wydanie za około 13 zł nie zdarza się często. 


Ale dość już moich "ochów" - sami zobaczcie :)


Grupa wiekowa? Moim zdaniem zarówno zupełne maluszki, które dopiero uczą się opisywać świat, poprzez przedszkolaki, bo jest tu sporo ciekawych słów, aż po dzieci podejmujące swoje pierwsze próby czytelnicze - duża czcionka, proste zdania, ilustracje do poszczególnych słów.

I jak podoba wam się taka seria w stylu vintage? :)

Wydawnictwo Olesiejuk


Podobne posty – książki dla dwulatka

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger