11/21/2017

Najlepsza Mapa Polski dla dzieci - pomysł na niebanalny prezent

Czegoś takiego na rynku jeszcze nie było. Gdy dostałam propozycję objęcia patronatem tego projektu wraz z pakietem informacji na jego temat, niemal podskoczyłam z radości. Nie tylko dlatego, że mój blog będzie mu patronował, ale przede wszystkim dlatego, że ktoś w końcu stworzy prawdziwą mapę Polski dla dzieci. Tak, wiem, na rynku są mapy mówiące, świecące, mapy - puzzle, ruchome globusy, ale to nie to. To zabawki, które mogą pomóc zainteresować dziecko geografią. A co, gdy już się nią interesuje i chce dowiadywać się coraz więcej? Chce lepiej poznać swój kraj? Chce wiedzieć, gdzie leżą ciekawe miejsca i atrakcje, które odwiedziło? Brakowało mi pomocy edukacyjnej stworzonej specjalnie dla dzieci, umożliwiającej różne zabawy i aktywności dostosowane do wieku dziecka. Jeśli podobnie, jak my kochacie podróże i chcecie tą miłością zarażać wasze pociechy, wiecie o czym mówię. Na szczęście już niebawem na rynku ukaże się najlepsza Mapa Polski dla dzieci, która nie dość, że będzie świetną ozdobą dziecięcego pokoju, to jeszcze nauczy je podstaw geografii.Jeśli obawiacie się o poziom merytoryczny mapy, to uspokoję was, bo jej autorką jest Agnieszka Rajczak-Kucińska, od lat tworząca mapy do książek turystycznych (m.in. Wojciecha Cejrowskiego, Jacka Pałkiewicza, Martyny Wojciechowskiej).


Udało jej się stworzyć mapę, której szczegóły zaprezentowane są w kilku wymiarach - oznacza to, że pokazuje nam ona swoją zawartość stopniowo - im bardziej dokładnie się jej przyglądamy, tym więcej dostrzegamy.
Pierwszy poziom informacji to główne aspekty geograficzne Polski:
– główne rzeki
– największe miasta Polski
– regiony
– punkty charakterystyczne (najwyższy szczyt, największe jezioro, wyspa, środek Polski, największy na świecie zamek, jedyna w Europie naturalna pustynia, itp)
Kolejny, bardziej szczegółowy to:
– pasma górskie
– parki narodowe
– największe jeziora i zbiorniki wodne
– zatoki i zalewy
– drugorzędne rzeki
A gdy przyjrzymy się jeszcze dokładniej, ukażą się nam:
– granice województw z opisami
– główne szczyty górskie
a także ... atrakcje turystyczne dla dzieci (parki rozrywki, wielkie place zabaw, aquaparki, dinoparki, parki linowe, muzea atrakcyjne dla dzieci, grody słowiańskie, kolejki wąskotorowe, wioski indiańskie, zoo-safari, zamki i zabytkowe kopalnie z atrakcjami dla dzieci).
Wyobrażacie sobie jak taka mapa ułatwi planowanie wakacyjnych (i nie tylko) podróży?


Dobra mapa dla dziecka to nie same obrazki, które tak naprawdę niewiele wnoszą i nie dają się zapamiętać. Dobra mapa to ciekawe i atrakcyjnie pokazane informacje, które będą dla dziecka potrzebne. A jeśli przy okazji dobrej zabawy pomoże zapamiętać to i owo, to już rewelacja :)

Wyobraźcie sobie, o ile dziecko, które od wieku przedszkolnego oswajane jest z mapą, ma łatwiej w szkole na lekcjach geografii. Wszystko to, co wspólnie omawiacie, podróże, wyprawy, ciekawe miejsca możecie przy okazji pokazywać i zaznaczać na mapie (mapa jest laminowana i można po niej pisać flamastrami ścieralnymi).


Ale to nie wszystko, Mapa Polski dla dzieci to również fantastyczne karty z wyzwaniami, które pomogą zapamiętać masę informacji i sprawdzić się. Wyzwanie administracyjne, wodne, regionalne, kartograficzne, geograficzno-przyrodnicze, wyzwanie z miastami nadrzecznymi oraz wyzwanie dla najmłodszych, a w przedsprzedaży dodatkowo zabawa w skojarzenia. Wszystkie karty są laminowane i można po nich pisać flamastrami ścieralnymi.


Mapa pojawi się w sprzedaży 11.12.2017, ale już teraz można nabyć ją w przedsprzedaży - KLIK - zaoszczędzicie na przesyłce i dostaniecie jako bonus kartę ze skojarzeniami.

W skład zestawu edukacyjnego z mapą wchodzą:

- kolorowa mapa Polski, laminowana (68 x 48 cm)
- 7 kart z wyzwaniami w formie suchościeralnej, spięte razem
- 4 mazaki suchościeralneWięcej informacji o mapie znajdziecie tu - Mapa Polski dla dzieci.
Jeśli szukacie niebanalnego prezentu na lata, bardzo polecam wam właśnie Mapę Polski dla dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger