11/20/2017

Myszka Hania - ciepłe i pogodne opowiadania dla przedszkolaków - patronat Maluszkowych Inspiracji

Myszka Hania jest taka, jak nasz trzylatek. Czasem radosna, czasem smutna, czasem się złości, marudzi przy jedzeniu, bawi się i z radością poznaje świat. Barbarze Mikulskiej udało się stworzyć pełne ciepła i serdeczności opowiadania o przygodach sympatycznej myszki, które są bardzo bliskie każdemu  maluszkowi. 

książki dla przedszkolaków, Myszka Hania, książka dla trzylatka, blog o książkach dla dzieci


Książkę polecam przede wszystkim młodszym przedszkolakom. Mojej trzyletniej córce bardzo się spodobały, właściwie to pierwsza książka z rozdziałami i mniejszą ilością ilustracji w stosunku do treści, jaką wspólnie przeczytałyśmy. A dodatkowo idealnie wpisuje się w obecną porę roku - nadchodzącą zimę, oczekiwanie na Mikołaja, lepienie bałwanka, czy rozpoczęcie przygody z przedszkolem. Po cichutku liczę na to, że powstanie kontynuacja przygód Hani rozwijająca właśnie wątek związany z przedszkolem.
Muszę też wspomnieć o uroczych ilustracjach autorstwa Ewy Podleś - myszki są tak urocze, że chciałoby się je przytulić :)


W książce "Myszka Hania" bardzo podobają mi się liczne nawiązania do dziecięcych emocji. To bardzo ważny temat, szczególnie dla małych dzieci, które dopiero uczą się sobie z nimi radzić i je definiować. Hania płacze, cieszy się, marudzi, boi, wstydzi czy dziwi. Każdego dnia odkrywa coś nowego, choć dla nas dorosłych jest to część zwyczajnej codzienności. Te opowiadania przypominają również nam, że małe dzieci odbierają rzeczywistość zupełnie inaczej i że to, co dla nas normalne, dla nich może być ogromnym odkryciem.

Książeczkę czyta się bardzo przyjemnie, idealnie sprawdzi się jako wieczorna lektura - niespieszna, pełna ciepła, zadba o piękne sny naszego kilkulatka. "Myszkę Hanię" polubiły też dzieci z  przedszkolnej grupy Elizy. Słuchają jej z prawdziwą przyjemnością.


Jeśli szukacie książeczki na teraz, która przygotuje maluszki na zimę i spotkanie z Mikołajem, to ta będzie bardzo dobrym wyborem. 

Książka "Myszka Hania" bierze udział w konkursie Najlepsza książka na zimę - będzie mi ogromnie miło, jeśli oddacie na nią swój głos (głosujący mają szansę na atrakcyjne nagrody) - KLIK2 komentarze:

  1. Opis brzmi bardzo ciekawie ;) tylko obiecałam mężowi, że w tym roku już żadnej książki nie kupię...
    Może jakiś mikołajkowy konkurs z Myszką Hanią w roli głównej :D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger