6/30/2019

Yeti, w którego nikt nie wierzył - bardzo mądra książka dla dzieci, którą powinien przeczytać każdy

Takich książek nie spotyka się często. To prawdziwa perełka, której absolutnie nie można przegapić wśród natłoku dziecięcych publikacji. Bardzo mądra treść, niesamowite ilustracje - w ogóle całe wydanie jest przepiękne. Autorce udało się wpleść w bajkową historię opowieść o każdym z nas. Ta historia uświadamia nam coś niezwykle ważnego albo przynajmniej o tym przypomina.
Dawno nie czytałam tak dobrej książki skierowanej do dzieci w wieku przedszkolnym. Książki, która wciąga od pierwszych stron i z każdą kolejną kartą pozwala odkryć coś nowego.

Temat wiary w siebie i w swoje siły nie jest oczywisty dla dziecka w wieku przedszkolnym. Pewnie wielu z nas ma na swoim koncie rozmowy na ten temat. Dzięki historii Yeti, w którego nikt nie wierzył, będzie wam o wiele łatwiej przepracować ten temat. Jak wiadomo, opowieść o Yeti to legenda powtarzana przez ludzi gór i nie tylko. I choć jego istnieniu przeczy nauka i fakty, pewien chłopiec wierzy w niego całym sercem - wbrew całemu światu. Nawet wtedy, gdy naraża się na śmieszność ze strony rówieśników. Ta wiara małego chłopca dociera do serca tajemniczego stwora, który znajduje w sobie odwagę, żeby poznać swojego przyjaciela.

Yeti przybywa do chłopca i w zależności od tego, czy ktoś w niego wierzy czy nie, staje się bardziej wyrazisty lub blednie. Jak zapewne się spodziewacie wizyta tak niecodziennego stwora sporo namiesza - i tak się stanie. Jednak pod pozorem tej niezwykłej historii kryją się emocje i obawy, które często towarzyszą każdemu z nas. Poczucie większej pewności siebie, jeśli możemy liczyć na czyjeś wsparcie, jeśli ktoś w nas wierzy zilustrowane jest tu poprzez postać yeti, który znika, gdy ktoś w niego nie wierzy.

W książce znajdziecie sporo mądrych przemyśleń i naprawdę warto po nią sięgnąć. To nie tylko opowieść o wierze w siebie i swoje siły, ale też o odwadze i o tym, że warto mieć własne zdanie, które niekoniecznie pokrywa się ze zdaniem większości.


Mój blog patronuje tej fantastycznej książce, z czego jestem bardzo dumna :)
Książkę znajdziecie na stronie Wydawnictwa Ezop - KLIK

6 komentarzy:

 1. Super, będzie kolejna książka w naszej kolekcji

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatu :) Książkę sama bym z chęcią przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa książka, myślę że zagości i u nas

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna oprawa graficzna i mądra historia. Każde dziecko powinno przeczytać. Mojemu na pewno podsunę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie kupię na prezent swojej córce. Bardzo mi się spodobała ta książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 6. super książeczka, z fajnym przekazem, polecam

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger