7/10/2020

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FAMILIJNY Z OKAZJI 75. URODZIN PIPPI

Opowiem ci dzisiaj o małej dziewczynce...
Ma dziewięć lat? 
Tyle co ja?
Tak. I mieszka w dużym domu.
Sama?
Jest z nią koń w cętki i małpa, pan Nillson.
A z czego żyje?
Ma kufer pełen złota, który przywiózł jej tata.
Kim jest jej tata?
Piratem, oczywiście.
To wiem! Ona musi się nazywać Pippi Pończoszanka!Tak narodziła się najbardziej zwariowana, nieprzewidywalna bohaterka wszechczasów. Astrid Lindgren miała wówczas prawie czterdzieści lat, córkę Karin i pierwszą wydaną książkę, „Zwierzenia Britt-Marii”. Historię rudej dziewczynki z warkoczami i piegami, w za dużych butach, kolorowych sukienkach i fartuszkach pisarka opowiedziała chorującej Karin, to właśnie córka Astrid Lindgren wymyśliła, że dziewczynka musi nazywać się Pippi. Nigdy wcześniej takiej bohaterki w literaturze nie było. Mała Pippi jest silna, niczego się nie boi i robi tylko to, na co ma ochotę. Jeśli chce, może podnieść konia. A jeśli właśnie zachciało jej się lemoniady, to szuka jej - w lemoniadowym drzewie, które rośnie tuż obok jej domu. 
W tym roku przypadają 75. urodziny Pippi Pończoszanki, bohaterki, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie za jej oryginalność, poddawanie w wątpliwość zasad wymyślonych przez dorosłych i niezależność. Z tej okazji Wydawnictwo Jungoffska organizuje konkurs ogólnopolski pt. "75. urodziny, czyli Lato z Pippi".
Do udziału w konkursie zapraszamy Rodziny.
I etap konkursu realizują Ambasadorzy Konkursu, których list jest na stronie http://jungoffska.pl/informacja/75/ambasadorzy-konkursu
Czas nadsyłania prac konkursowych do Ambasadorów Konkursu upływa ostatniego dnia lata. Prace
konkursowe są realizowane w dwóch kategoriach: plastycznej (dzieci do 12 lat) i literackiej (dzieci do 16 lat).
Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką (m.in. rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie
(glina, plastelina, masa solna, modelina itp.), wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, grafika, kolaż, instalacje,
video-art, konstrukcje z różnego materiału (np. papier, szmaty i sznurek). Tematem pracy jest „Pippi
w malarstwie polskim i światowym”, czyli plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej. (m.in.: Wyspiański, Matejko, Malczewski, Michał Anioł, Leonardo Da Vinci, Hieronim Bosch, Van Gogh i inni)
Praca literacka – „Limeryk o Pippi”, czyli krótki i wesoły wiersz, inspirowany postacią i przygodami Pippi, napisany zgodnie z zasadami jego budowy: 5 wersów o ustalonej liczbie sylab akcentowanych, o układzie rymów. Na końcu pierwszego wersu zwykle występuje nazwa własna, najczęściej geograficzna.

Zapraszamy do letniej zabawy z Pippi! Świętujmy jej urodziny!

Szczegóły i regulamin http://jungoffska.pl/konkurs

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger