10/11/2020

Jesienne nowości i zapowiedzi książkowe dla dzieci pod patronatem Maluszkowych Inspiracji

Jesień to czas, kiedy wydawnictwa prześcigają się w wydawaniu fantastycznych nowości. To także czas targów książek i spotkań z autorami, które teraz, w obecnej sytuacji, są mocno ograniczone. Na szczęście pandemia nie odebrała nam możliwości czytania dobrej literatury, a oferta dla dzieci jest niezwykle interesująca. Jest tu fenomenalny atlas świata, który zachwyci chyba każde ciekawe świata dziecko. Sami zobaczcie, jakim znakomitym tytułom patronujemy :)"Wielki Atlas Świata Feliksa" Anette Langen, Constanza Droop

Opis wydawcy:

Olbrzymia skarbnica wiedzy dla młodych czytelników.
Wielki Atlas Świata Feliksa to obszerny atlas, który oprócz czytelnych map z rysunkami ważnych zwierząt, roślin lub miejsc na danym kontynencie, zawiera ważne informacje o powstaniu ziemi, jej położeniu, strefach czasowych, klimatycznych, podane w przystępny sposób językiem Zająca Feliksa.
Książka zawiera różnego rodzaju mapy i uczy jak z nich korzystać.
Tym, co wyróżnia Wielki Atlas Świata Feliksa od innych atlasów dla dzieci są listy dołączone do map kontynentów, które zostały napisane przez dzieci z danego regionu i które poruszają najważniejsze sprawy oraz problemy, z jakimi stykają się one w swoich krajach. To niezwykle cenna lektura uwrażliwiająca na różnice kulturowe i trudności, z jakimi muszą się zmagać dzieci na różnych krańcach świata.
Do książki dołączona jest pięknie ilustrowana mapa ścienna o wymiarach 83 x 70 cm
Idealne dopełnienie serii Listy od Feliksa. Książka zawiera 10 prawdziwych listów w kopertach.
Polecają: Emka Kowalska (Obibooki) i Beata Sadowska, Radio dla Ciebie, Guliwer, Miasto Dzieci, Maluszkowe inspiracje, Qlturka.p, Bliskie czytanie, E-Gaga

 


Nowa seria do aktywnego czytania, w którym uczestniczy dziecko - "Pobaw się ze mną"

Opis wydawnictwa:


Seria składa się z książek interaktywnych pobudzających wyobraźnię maluchów! Wpisuje się w wartościową ideę aktywnego czytania. Jej bohaterami są domowe zwierzątka. Eleganckie okładki z welurowymi elementami nadają serii niepowtarzalnego uroku, wpadająca w ucho rymowanka oraz urocze ilustracje. Treść przystępna dla maluszka.

Publikacja jest odpowiednia dla maluszków, które dopiero zaczynają swoją przygodę z książkami.
Książka zachęca do aktywności, uczy wrażliwości i empatii, trenuje zmysły dotyku, wzroku i słuchu, kształtuje poczucie odpowiedzialności, buduje więź dziecka z książkowym bohaterem, rozwija wyobraźnię.

Nowe tytuły świetnej serii do samodzielnego czytania "Czytamy sylabami"

Prawda czy fałsz? Elisenda Roca


Opis wydawcy:

Historyjka, która uczy, że zawsze warto mówić prawdę.
Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii.


"To moje!" Elisenda Roca


Opis wydawcy:

Historyjka, która pomoże dzieciom nauczyć się trudnej sztuki dzielenia się z innymi.
Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii."Kosmoliski" Marek Marcinowski


Opis wydawnictwa:

Piżamka jest? Gotowi do snu? Super! Kosmoliski zakręcą srebrnymi ogonami, aż posypie się gwiezdny pył, a wtedy zabiorą Was w kosmos na nieziemską przygodę."
Kosmoliski zabierają Sarę i Krzysia w podróż po Układzie Słonecznym. Dołączysz do nich?
"Pobaw się ze mną, mój koteczku" Natalia Kawałko-Dzikowska, Ilona Brydak


Opis wydawnictwa:

W książeczce został przedstawiony jeden dzień z życia kotka Rudaska. Mały czytelnik uczestniczy w aktywnym czytaniu. Książka mu podpowiada, jak zaopiekować się zwierzątkiem, m.in. podrapać je za uszkiem, pobawić się z nim piłeczką, podsunąć mu miseczkę z posiłkiem.
 

Pobaw się ze mną, mój pieseczku" Natalia Kawałko-Dzikowska, Ilona Brydak


Opis wydawnictwa:

W książeczce został przedstawiony jeden dzień z życia pieska Łatka. Mały czytelnik uczestniczy w aktywnym czytaniu. Książka mu podpowiada, jak zaopiekować się zwierzątkiem, m.in. wyjść z nim na spacer, rzucić mu piłeczkę, wytrzeć sierść i przytulić na dobranoc. 

"Ciii, cichutko" Nicola Kinnear


Opis wydawnictwa:
Najnowsza książka autorki bestsellera w 20 krajach Odwagi, zajączku! Jednocześnie z brytyjską premierą!
Nicola Kinnear pokazuje we wzruszającej i pięknie ilustrowanej opowieści, dlaczego warto zachowywać się ciszej i jak bycie zbyt głośnym może być nawet niebezpieczne.
Wracamy do lasu znanego nam z Odwagi, zajączku i spotykamy niektóre poznane już zwierzęta.
Lisiczka jest cichutka, inni są bardzo hałaśliwi. Lisiczka zna wiele bajek i ma dużo do opowiadania, ale nikt jej nie słyszy. Ani jej, ani zbliżającego się Niedźwiedzia.
Czy spokojnej i cichej Lisiczce uda się ostrzec Wiewiórkę, Gronostaja i Sowę?
A może nawet uratuje Niedźwiedzia?

 
"Co się dzieje z pogodą?" Laura Ertimo


Opis wydawnictwa:

Najnowsza, pięknie ilustrowana, mądra i przystępna książka edukacyjna dla dzieci (i nie tylko!) o zmianach klimatycznych, kupiona przez wydawców już w 14 krajach.
Przyprawiona humorem i ubarwiona wyrazistymi ilustracjami opowieść, przeplatana wyjaśnieniami i przykładami z historii, geografii, chemii, fizyki i biologii – zainteresuje każdego. Książka przybliża jeden z podstawowych problemów nie tylko dla przyszłości świata, ale i dla naszej codzienności – zmiany klimatyczne. Wskazuje też drobne kroki, które mogą pomóc uchronić przed katastrofą ekologiczną, a także pozwolą nam zdrowiej i bezpieczniej żyć.

Lotta i Kasper nie rozumieją, dlaczego znowu nie będą mieć magicznych śnieżnych świąt Bożego Narodzenia, które znają tylko z pocztówek. Postanawiają więc sami sprawdzić, co tak naprawdę dzieje się z pogodą.
I udają się w podróż w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
A towarzyszy im pewien bardzo zły i złośliwy stwór… 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger