10/17/2020

"Wielki Atlas Świata Feliksa" - najlepsza książka dla dzieci roku 2020?

 Moim zdaniem to naprawdę najlepsza książka dziecięca tego roku. Zaraz wam zdradzę dlaczego. Koniecznie przeczytajcie recenzję i zajrzyjcie do wnętrza tego cuda, bo to doskonały pomysł na książkowy prezent na każdą okazję. Mam nadzieję, że nakład się nie wyczerpie :)


Co w tej książce jest wyjątkowego?


- Niespodzianki - po pierwsze wielka mapa świata, którą można powiesić na ścianie, rozkładane strony, foliowane wkładki, plany, doświadczenia, ale przede wszystkim prawdziwe koperty z listami, które pomogą dzieciom jeszcze lepiej poznać życie rówieśników w innych państwach.

- Wielki format (A4) i duża objętość - atlas liczy aż 60 stron!

- Profesjonalny materiał kartograficzny powstały we współpracy z producentem map i globusów - Columbus 

- Znakomita treść - ten atlas dostarcza ogromną dawkę wiedzy o świecie - przykładowe tematy: ziemia we wszechświecie, pory roku, skąd się wzięła ziemia, strefy klimatyczne, współrzędne geograficzne, rodzaje map, ukształtowanie terenu, skala, ekologia i dużo więcej.

- Język publikacji jest dostosowany do dzieci - starszych przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Opisy są dla nich zrozumiałe i bardzo ciekawe.

- Piękne wydanie w twardej oprawie z lakierowanymi elementami, 

- Książka jest zafoliowana, dzięki czemu macie pewność, że nikt wcześniej do niej nie zaglądał i nic nie jest uszkodzone. 


Znacie serię o Feliksie

To sympatyczny zajączek, który podróżuje po świecie, a swoje wrażenia opisuje w listach do ukochanej Zosi. Wyjątkowe w tej serii jest to, że są to prawdziwe listy - w kopertach, które nadają lekturze wyjątkowego klimatu.
To niezwykle mądra, wciągająca i rozwijająca seria książeczek. Dzieci uczą się mnóstwa ciekawostek o różnych krajach, poznają rzeczywistość i zwyczaje swoich rówieśników z różnych zakątków świata. Książki podobają się zarówno ciekawym świata przedszkolakom, jak i uczniom szkoły podstawowej. Bo któż nie lubi dostawać listów? Dzieci uwielbiają niespodzianki, więc nie mogą doczekać się otwarcia koperty.

Ten niezwykły atlas, to znakomite uzupełnienie całej serii. To książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka w wieku 5+
Szczególnie teraz, gdy mamy tak bardzo ograniczone możliwości podróżowania, ta książka daje nam możliwość zwiedzania świata z poziomu własnej kanapy. My dziś spędziliśmy z tą książką 2 godziny i nawet nie wiem, kiedy to zleciało! A nie udało nam się przeczytać jeszcze nawet połowy. 

Czekaliśmy na tę książkę od kilku miesięcy, od momentu, gdy zostałam poproszona o objęcie jej patronatem medialnym. Dobrze znamy serię o Feliksie, dlatego od początku wiedziałam, że szykuje się coś fantastycznego. Czytałam o niemieckim oryginale i o jego wielkim sukcesie na rynku książek dziecięcych i bardzo ucieszyłam się, że w końcu książka zostanie wydana w polskiej wersji językowej.

Mimo tego, gdy książka już do nas dotarła, zrobiła na mnie jeszcze większe wrażenie, niż się spodziewałam. Nie zdawałam sobie sprawy, że poza mapami świata i wiedzą o różnych jego zakątkach, będzie tu aż tyle ciekawych informacji z wiedzy ogólnej - strefy czasowe, instrukcja stworzenia zegara słonecznego, obieg wody w przyrodzie, wyjaśnienie, czym są wulkany, jak powstają góry, wyspy, czy jeziora, współrzędne geograficzne czy skala - a tych tematów jest tu dużo więcej.

Część główną atlasy zajmują mapy uzupełnione o ciekawostki na temat przedstawianej części świata. 
Obszary podzielone są następująco:

- Europa Środkowa i Zachodnia
- Europa Południowa
- Europa Północna i Wschodnia
- Azja Północna i Wschodnia
- Azja Zachodnia, Południowa i Południowo - Wschodnia
- Australia, Nowa Zelandia i Oceania
- Ameryka Północna i Środkowa
- Ameryka Południowa
- Afryka
- Arktyka i Antarktyda

Na każdej rozkładówce znajdują się koperty, a w nich listy od dzieci mieszkających w danej części świata - jest ich aż 10!


Ta książka jest fenomenalna i bardzo ją wam polecam. Obecnie można ją kupić w niższej cenie na stronie wydawcy - www.mamika.pl - wraz z mapą świata - jest tańsza o 15 zł   - KLIK

3 komentarze:

  1. My też ją mamy :-) przede wszystkim jest ładnie ilustrowana co od razu zachęca dziecko do zapoznania się z nią. My też spędzamy przy niej sporo czasu. Moja córka bardzo chętnie po nią sięga. Ciekawym pomysłem są listy z różnych stron świata. Ja też uważam, że to bardzo dobra o ile nie najlepsza pozycja dla dzieci w tym roku :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka bardzo mi się podoba, ale niestety nie ma w niej informacji o Polsce.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger