11/19/2020

5 ciekawych książek dla nastolatków od Wydawnictwa Jaguar

Jesienią czyta się najlepiej :) Dziś mam dla was kilka propozycji dla młodzieży, bo jak wiecie, starszaki też znajdą u nas masę inspiracji. 5 propozycji Wydawnictwa Jaguar na pewno umili wam długie wieczory.
Iris McBlack - Kryształowe serceTo książka, którą świetnie się czyta. Znajdziecie tu magię, humor i to co lubimy - liczne zwroty akcji. Główna bohaterka, dwunastoletnia Iris, jest odważna i zaradna, choć też nieco zwariowana :) Iris ma siostrę Oliwię, która swoją wyjątkową urodą zawsze wzbudza zainteresowanie, przez co nasza bohaterka czuje się jakby niewidzialna. Historia rozkręca się, gdy Oliwia dostaje magiczny prezent od jednego z adoratorów. Jednak magiczny świat okazuje się być pułapką i nauczką dla próżnej siostry, choć przypadkowo obrywa też Iris, która trafia do magicznego świata zwanego Czajniczkiem.
Niesamowicie podoba mi się świat stworzony w tej historii, a najbardziej plemię Hufronów. Świetnie nakreślona, silna główna bohaterka, wartościowy przekaz książki i dynamiczna akcja - to wszystko kryje się w tej książce. Bardzo jestem ciekawa drugiego tomu.
Strażnicy Starego Lasu - Biała wieżaNiezwykła książka, w której wykorzystano motywy mitologii słowiańskiej. Początkowo akcja rozwija się powoli, ale jest to jednocześnie czas na lepsze poznanie bohaterów. Dzielny skrzat Fafkel, zaradny i pewny siebie woj Mojmir z Wierzb, bojaźliwy Olszybor czy Modraszka i Lelek. W książce znajdziemy też starodawny język, więc lektura jest naprawdę ciekawym doświadczeniem i myślę, że zainteresuje młodego czytelnika. Na początku każdego rozdziału znajduje się ilustracja jednego z bohaterów, autorstwa Witolda Vargasa. 
To bardzo oryginalna powieść dla młodzieży, która zabiera nas w świat pełen słowiańskich stworzeń i przekazuje istotne wartości, takie jak troska o przyjaciół i lojalność.
 

Głowa do góry, Sunny 


Po raz pierwszy wzruszyłam się podczas czytania komiksu. Akcja rozgrywa się w 1976 roku. Sunny ląduje w West Palm Beach na Florydzie, gdzie mieszka dziadek dziewczynki. To on ma opiekować się dziewczynką w czasie wakacji. Sunny znalazła się w trudnej sytuacji - jej starszy brat Dale wpadł w złe towarzystwo, zaczął brać narkotyki i pić alkohol. Rodzice postanawiają mu pomoc, dlatego wysyłają Sunny do dziadka. Nietrudno się domyślić, że Sunny nie jest zachwycona ośrodkiem dla seniorów i generalnie się nudzi. Dopiero pojawienie się Buzza – miłośnika komiksów o superbohaterach, dostarcza jej nieco rozrywki. Para dzieciaków spędza ze sobą dużo czasu - szuka zagubionych kotów seniorów i zarabia pieniądze na kolejne komiksy.
 

Ostatnie dzieciaki na Ziemi 


Hit Netflixa w formie książki? Czemu nie! Apokaliptyczna przyszłość, pełna zombiaków i potworów.
W miastach już nie ma ludzi, a ci, którym udało się przetrwać, muszą radzić sobie z masą niebezpieczeństw. Jack Sullivan to trzynastoletni chłopak, któremu ciągle zmieniają się rodziny zastępcze, w końcu trafia do Wakefield, gdzie musi stawić czoła wielkiemu zagrożeniu. Nastolatek musi odnaleźć przyjaciół i wraz z nimi pokonać przeszkody czyhające na ulicach miasta. Jack zbiera drużynę, buduje potworo- i zombioodporny domek na drzewie i wyrusza w świat ku nowym przygodom. Seria dostarczy emocji, śmiechu i sporą dawkę przygód. Postacie w książce są niezwykle charyzmatyczne i naprawdę ciekawe. Bardzo się od siebie różnią, co dodaje lekturze kolorytu. Narracja prowadzona jest przez głównego bohatera – Jacka, dzięki czemu jeszcze intensywniej odczuwamy wszystko, co przytrafia się jemu oraz jego przyjaciołom.Ratownicy czasuDaniel i Sara wraz z kotem Mutkiem przenoszą się w czasie. Choć właściwie Mutek to nie jest zwykły kot - to animaloid, pochodzący z przyszłości.  Mutek oznajmia, że stworzenie wynalazku służącego do swobodnego przemieszczania się w czasie było możliwe dzięki książce, którą nasi nastolatkowie napiszą za kilkadziesiąt lat i która sprawi, że będą uchodzić za jedne z najwybitniejszych umysłów na świecie. To kolejna książka, która uświadamia młodym czytelnikom, że postacie historyczne, jakie znają z podręczników, to niezwykle ciekawi bohaterowie. W tym tomie taką postacią okazuje się Mikołaj Kopernik, którego nasi bohaterowie spotkają podczas pobytu w XV-wiecznej Bolonii. Bardzo chciałabym poznać kolejne tomy tej wciągającej trylogii.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger