12/24/2019

Książki dla dzieci o zimie i Bożym Narodzeniu - nasze tegoroczne odkrycia

Miesiąc temu opublikowałam na blogu wpis o naszych ulubionych książkach adwentowych, które czytamy w grudniu każdego dnia. Dziś chcę wam pokazać nasze tegoroczne odkrycia książkowe o tematyce zimowej i świątecznej. Znajdziecie tu zarówno książki dla maluszków, jak i dla starszaków - mając dzieci w wieku 2-7 lat, musimy mieć dość zróżnicowaną wiekowo biblioteczkę :)

"Jano i Wito. Zapach Świąt" Wiola Wołoszyn (wiek: 1+)


Na początek pozycja dla najmłodszych. Brakowało mi takiej fajnej świątecznej lektury dla zupełnych maluszków. Tu jest wszystko, co być powinno - poręczny format (mniejszy niż dotychczasowe książeczki w tej serii), barwne, atrakcyjne dla oka ilustracje, kartonowe strony o zaokrąglonych rogach, a do tego proste zagadki i element zaskoczenia, tak lubiany przez maluszki.
Dodatkowo książka pięknie pachnie - prawdziwą choinką!
Fani serii Jano i Wito wiedzą, że w książeczkach zawsze pojawia się jakiś element sensoryczny. Dotychczas były to elementy dotykowe - tym razem są to zapachy.
Książka jest pełna radości i niecierpliwego oczekiwania. Mnie szczególnie ujęło zamieszanie, jakie panuje u każdego przed świętami :)
Maluchy na pewno polubią wspólne poszukiwanie choinki.

Książkę w świetnej cenie znajdziecie tu -> KLIK


"Wieczór gwiazdkowy na placu budowy" Sherri Duskey Rinker (wiek: 2+)


Kolejna propozycja dla maluszków, tym razem w wieku ok. 2+. Mój dwulatek przepada za tą książką - nawet bardziej, niż za pierwszą częścią "Snów kolorowych, placu budowy". Jakoś bardziej nam ta opowieść przypadłą do gustu - ukochane pojazdy tym razem kończą pracę przed świętami, ale zanim udadzą się na odpoczynek, każdy z nich najdzie jakiś wyjątkowy upominek. Radość pojazdów jest ogromna, a my z przyjemnością im towarzyszymy w tych miłych emocjach. 
Wspaniałe tłumaczenie, świetna strona graficzna i bohaterowie, którym żaden maluch się nie oprze. 
Ta książka to pozycja obowiązkowa w dziecięcej biblioteczce.

Książkę w świetnej cenie znajdziecie tu -> KLIK


"Pluszowy zajączek" Iwonna Buczkowska (wiek: 3+)


Nadchodzą Święta, Jacek pisze list do Mikołaja, w którym prosi go o pluszowego zajączka. Pluszowy zajączek Jacka jest zdruzgotany, bo myśli, że chłopiec chce wymienić go na nową zabawkę. W przypływie zazdrości, zabiera list spod poduszki. Po pewnym czasie zdaje sobie jednak sprawę, że postąpił źle, postanawia naprawić swój błąd i samodzielnie dostarczyć list Mikołajowi. W dzień Wigilii wyrusza na jego poszukiwanie. Po drodze poznaje Bałwanka, Mroza i przemądrzałą Wronę, która po przeczytaniu listu uświadamia zajączkowi, że Jacek prosi w nim o zajączka dla swojej siostrzyczki. Rozpoczyna się prawdziwa walka z czasem.
Pełna ciepła i dobra książeczka, którą aż chce się przytulić :)

Książkę w świetnej cenie znajdziecie tu -> KLIK

"Świąteczne listy do Feliksa. Mały zając odwiedza Świętego Mikołaja" Annette Langen (wiek: 4+)


Ta książka jest fenomenalna. Każdy, kto ją pozna, natychmiast się w niej zakocha. Na szczęście to nie jedyna pozycja z tej serii i planowane są kolejne :) 
To książka, w której znajdziecie prawdziwe listy - w kopertach naklejonych na jej kartach. Bohaterem jest Feliks - pluszowy zajączek, który podróżuje po świecie i odkrywa wraz z dziećmi różne ciekawostki dotyczące kultury i zwyczajów w różnych miejscach na Ziemi. 
Tym razem pragnie dowiedzieć się, czy Święty Mikołaj naprawdę istnieje. Dlatego też postanawia go odwiedzić. W książce czeka na was aż 5 prawdziwych listów oraz cała masa ciekawostek na temat tego, jak żyje Święty Mikołaj oraz jakie świąteczne zwyczaje panują na świecie. 

Książkę w świetnej cenie znajdziecie tu -> KLIK


"Hoho wraca do domu" Katarzyna Zych (wiek: 4+)


Przepiękna, pełna ciepła zimowa opowieść o przyjaźni i przywiązaniu. To również książka z cudowną puentą - "dom jest tam, gdzie ktoś przytula", którą to myślą podzielił się kiedyś z autorką jej synek. W książce znajdziemy też wiele ciekawostek na temat życia i zwyczajów na dalekiej północy. Nas oczarowały akwarelowe ilustracje, które znakomicie dopełniły treści. 
Niedługo napiszę więcej o tej wyjątkowej książce, bo mamy przyjemność jej patronować :)

Książkę znajdziecie na stronie Bajkopis -> KLIK"Jak Winston uratował Święta" Alex T. Smith (wiek: 5+)


Gdy w ubiegłym roku chciałam kupić tę książkę, jej nakład się wyczerpał. W tym roku zdążyłam - znalazłam ją w mojej ulubionej księgarni DrugieWydanie.pl 
Książka podzielona jest na 25 rozdziałów, które można czytać każdego dnia grudnia aż do Świąt. Opowiada o małym Myszku, który przypadkowo znajduje na dworze list zaadresowany do Świętego Mikołaja. Stworzonko postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy, żeby doręczyć list do adresata na czas. Jak możecie się domyślić, wyprawa małej myszki na biegun to niełatwe zadanie. I faktycznie,  na swojej drodze napotka wiele ciekawych i niebezpiecznych przygód. Po każdym rozdziale umieszczono ciekawe zadanie do wykonania, związane tematycznie ze świętami. 

Książkę w świetnej cenie znajdziecie tu -> KLIK


"Grudniowy gość" Siri Spont (wiek: 6+)


To nasza najnowsza "zakamarkowa" adwentówka, która nas wciągnęła całkowicie. Tym razem tematyka jest nieco poważniejsza, bo opowiada o rodzinie emigrantów, która mocno odczuwa echo wojennych zawirowań swojego rodzinnego kraju. Główną bohaterką jest dziewczynka, która nagle dowiaduje się, że wprowadzi się do niej daleki kuzyn - Yusuf. Marta i jej brat wcale nie są zachwyceni tą wiadomością i nie witają gościa ciepło. Nowo przybyły chłopiec jest bardzo zamknięty w sobie, co nie ułatwia dzieciom nawiązania relacji.  Co więcej, ma zamieszkać w pokoju Marty, a ona musi wprowadzić się do młodszego brata. W kolejnych dniach wcale nie jest lepiej. Czy dzieciom uda się do siebie zbliżyć i zaprzyjaźnić? A może będzie tylko gorzej? I jaką rolę w tej opowieści odegrają tajemnicze trolle i nieobecni rodzice Yusufa?
Mądra lektura i tym, co jest ważne, o tęsknocie i docenieniu tego, co mamy. 

Książkę w świetnej cenie znajdziecie tu -> KLIK

"Tajemnica Bożego Narodzenia" Jostein Gaarder (wiek: 7+)


To chyba najbardziej magiczna książka, która wprowadza w atmosferę Świąt. W prostych słowach mówi o Bogu i tajemnicy Narodzenia.
Pewnego dnia Joachim otrzymuje od księgarza kalendarz adwentowy. Nie jest to jednak zwykły kalendarz, bo skrywa w sobie prawdziwe tajemnice. Z każdym kolejnym odsłoniętym okienkiem mają miejsce rzeczy niesamowite i magiczne.
Czytelnik wraz z bohaterami wyrusza w podróż w przeszłość i podąża ku Betlejem. W trakcie wędrówki poznajemy historię chrześcijaństwa i geografię Europy, poznamy anioły, a także trzech króli.  W końcu spotkamy Maryję i Józefa oraz dzieciątko. 
Konstrukcja kalendarza adwentowego umożliwia stopniowe wchodzenie w atmosferę świąt.


Książkę w świetnej cenie znajdziecie tu -> KLIK

A jakie tytuły wam umilały świąteczne oczekiwanie? :)

Poprzedni wpis z książkami o tematyce Adwentu i Bożego Narodzenia - KLIK

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger