6/01/2013

W ogrodzie doświadczeń...

Korzystając z wspaniałej pogody postanowiliśmy spędzić dzisiejsze popołudnie w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Zadziwiające, że mieszkając tyle lat w Krakowie, byliśmy tam dziś po raz pierwszy. Muszę przyznać, że to niezwykle ciekawe miejsce. Każdy może znaleźć tam coś dla siebie - zarówno dzieci, jak i dorośli. Nawet takie Maluszki jak Helenka mogą się tam wspaniale bawić :-) 
Na przestrzeni 6 ha, na każdym kroku spotykamy ciekawe urządzenia, które sami możemy wypróbować (jest ich ponad 60). Warto zaplanować sobie nieco więcej czasu, żeby móc obejrzeć je wszystkie.
Taki sensoryczny park edukacyjny może być naprawdę fascynującą przygodą i potrafi sprawić, że każdy zrozumie i polubi fizykę :-)Relaks wśród zieleni :-)


Na szaleństwa w kuli zorba, Helenka będzie musiała jeszcze troszkę poczekać ;-)


Naszym kolejnym przystankiem była duża platforma równowagowa. Ustawienie jej w pozycji poziomej przez kilka osób, to nie lada wyzwanie...Następnie przyszła kolej na ścieżkę fakturalną. Przebyłyśmy ją oczywiście boso, aby móc odczuć różne faktury oraz temperaturę nawierzchni. Helenka znała już tą zabawę, bo często bawiłyśmy się w nią wspólnie w domu :)


 Potem ćwiczyliśmy super odbicia, obserwując wymianę energii pomiędzy piłkami. 


Następnie wypróbowałyśmy kolejno powietrzną armatę i szumiące rury - efekty naprawdę robią wrażenie!


Sporym zainteresowaniem córeczki cieszyło się również wędrujące koło.


 W ogrodzie spotkaliśmy różnego rodzaju lustra - odbicia w nich za każdym razem nas zaskakiwały. Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na relaks i przekąskę :-) Na koniec jedna z sentencji, która najbardziej utkwiła nam w pamięci podczas dzisiejszej wycieczki:


Tuniczka/miętowy kapturek - Dress You Up

5 komentarzy:

  1. Wow!!! Przepiękna relacja z wycieczki, a Helenka urocza :-) Pozdrawiam, Agata.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajny pomysł z tym Ogrodem Doświadczeń :D

    U nas ostatnio trampolina tez zrobiła furorę jak na pierwszy raz byłam zaskoczona, że tak się mojej małej podobało :D

    Pozdrawiamy

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger