11/10/2013

Szczypta magii ...

Ten długi weekend upływa nam zdecydowanie pod znakiem książek :-)
Uwielbiamy czytać, zwłaszcza w długie, chłodne jesienne czy zimowe wieczory, więc książkowych inspiracji u nas coraz więcej.

Nie chcemy ograniczać się jedynie do pozycji dla najmłodszych, ale prezentować także ciekawe książki dla nastolatków (bo i tacy czytelnicy nas odwiedzają :-)), a czasami nawet dla dorosłych.

Dziś kolejna pozycja dla nastolatków - ale nieco młodszych niż w przypadku poprzedniej polecanej przez nas książki.  
Wydawnictwo Egmont wydało właśnie drugą część serii Magiczna cukiernia - Szczypta magii Kathryn Littlewood.
 Autorkę charakteryzuje niezwykle lekkie pióro, a polskie tłumaczenie stanęło na wysokości zadania oddając beztroskę i ciepło oryginału.
Bohaterami książki jest rodzina Szczęsnych, od lat zajmująca się cukiernictwem.
Czytając o tych wszystkich wypiekach i słodkościach aż "ślinka cieknie" :-)


W pierwszej części serii rodzina Szczęsnych w podstępnych okolicznościach została pozbawiona bezcennej księgi - "Almanachu wiedzy kulinarnej". W kolejnej musi zmagać się z następstwami tego zdarzenia. Rozmarynka Szczęsna rzuca wyzwanie nieuczciwej ciotce Lily, sprawczyni całego zamieszania - jeśli wygra międzynarodowy konkurs pieczenia, odda skradzioną księgę rodzinie Szczęsnych. W Paryżu, bo tu rozgrywa się cała historia, czeka bohaterów mnóstwo przygód i ciekawych okoliczności.


Zgłębianie losów "słodkiej" rodziny działa na czytelnika bardzo relaksująco. 
Fabuła jest bardzo delikatna, a książka pełna ciepła i rodzinnej bliskości.
Przekazuje mnóstwo pozytywnej energii uzmysławiając czytelnikowi jak ważną wartością jest rodzina i dobre relacje z bliskimi.

Czytając tę książkę można choć przez chwilę znowu poczuć się dzieckiem :-)

"Słodka" tematyka książki zainspirowała nas do skorzystania z naszego własnego "almanachu" i stworzenia pyszności na jutrzejsze święto - ale o tym w następnym poście :-)

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger