4/14/2014

Arka Noego

Drewniana Arka Noego od kilku miesięcy jest u nas w ciągłym użytku. Pisałam o niej TU.
Historię wielkiej budowy i biblijne przygody Noego opowiadaliśmy córeczce wiele razy. W końcu postanowiłam sięgnąć po nie w wersji książkowej :-)
Teraz lektura umila nam zabawę :-)

Sporo jest na rynku pozycji książkowych z tą biblijną opowieścią. Ta przyciągnęła mnie swoimi ilustracjami i tym, że powiązana jest z nauką alfabetu - ABC, kolego! To płynie Arka Noego wydawnictwa Jedność.
Na każdej stronie fragment historii poświęcony jest kolejnej literce alfabetu.
Cały utwór jest wierszowany, to przekład z języka niemieckiego - bardzo udany zresztą, bo zachowano tu zarówno rytm, jak i rymy.
Język miejscami bywa dość skomplikowany dla maluszka, zwłaszcza niektóre nazwy zwierząt bywają nieznane, nawet dorosłemu czytelnikowi. My czytamy ją po niewielkim fragmencie zmieniając głos i niekiedy przesadnie deklamując, dzięki czemu lektura staje się jeszcze przyjemniejsza :-)


Całą książka jest bardzo bogato ilustrowana.Bardzo podoba mi się to, że przygody Noego zostały tu przedstawione w sposób zabawny, ale i bardzo szczegółowy. Nie jest to jakaś skrócona i uproszczona wersja w postaci nieciekawej rymowanki, ale historia, która potrafi rozbawić i sporo nauczyć.
Bardzo ładne wydanie w twardej oprawie.
Książkę można kupić TU.

4 komentarze:

  1. Śliczne wydanie i bardzo ciekawy pomysł na naukę alfabetu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podoba mi się jej wydanie i dużo treści o samej Arce...

    OdpowiedzUsuń
  3. zaintrygowała mnie, dodaję do listy ;) :D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger