4/07/2014

Najdziwniejsze zwierzęta świata

Królestwo zwierząt kryje w sobie mnóstwo tajemnic.
Niektóre są tak nieprawdopodobne, że trudno uwierzyć w ich istnienie.
Słyszeliście np. o Srokoszu? Niepozornym ptaszku, który odkłada swoją zdobycz na później wieszając ją na okropnej szubienicy?
Albo o Poskoczku mułowym? Rybie wodno-lądowej, która za pomocą płetw "chodzi" po lądzie, biega, skacze czy nawet się wspina?
A o Golcu? Bezwłosym wschodnioafrykańskim gryzoniu z poniższej okładki?Atlas Najdziwniejszych Zwierząt Świata wydawnictwa Vesper kryje w sobie znacznie więcej takich ciekawostek.
Na jego kartach znajdziemy 50 wyjątkowo dziwnych stworzeń. Niektóre z nich na pierwszy rzut oka są zupełnie zwyczajne, ale nie dajcie się zwieść pozorom :-) Również zwierzęta, które doskonale znamy - jak żyrafa, emu, koala czy pszczoła miodna potrafią zaskoczyć. W tej książce poznamy ich tajemnice i przedziwne cechy.
Zwierzęta podzielone są według kontynentów, na których występują, co ułatwia ich lokalizację.
Każde zwierzę opisane jest w podobny sposób - tabela z najważniejszymi faktami (jak wymiary, rozmnażanie, pożywienie, długość życia), opis niektórych części ciała, porównanie do zwierząt mu podobnych, występowanie i ciekawostki. Każde zwierzę jest bogato zilustrowane, dzięki czemu możemy je lepiej poznać :-)


To 224 strony niesamowitych faktów i ilustracji. Taki atlas może być fantastycznym prezentem dla ciekawego świata dziecka. Zgłębianie tajników przedziwnych zwierząt może zainteresować również niejednego dorosłego. Książka jest prawdziwą kopalnią wiedzy o niezwykłym królestwie zwierząt. Wszystko podane jest bardzo estetycznie i ciekawie. To naprawdę przepiękny album :-)
Zresztą sami oceńcie:
A oto, jakie zwierzęta tu znajdziemy:


Fantastyczny pomysł na prezent!
Duży format, 224 strony, twarda oprawa i świetny papier.
Książkę można kupić w bardzo dobrej cenie np. TU.

4 komentarze:

 1. uwielbiam takie ksiązki czy programy w tv :) mój synio by krzyczał na widok tych zwierzątek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle żyję na tym świecie, a o wielu zwierzętach z tego albumu nigdy nie słyszałam. Człowiek jednak całe życie sie uczy :) Piękny album i ciekawy pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie podobnie - mnóstwo nowych wiadomości tu odkryłam!

   Usuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger