8/11/2014

Świat w obrazkach

Pozostając w prehistorycznej tematyce, choć niezupełnie :) pokażę wam dziś kilka książek z ciekawej, bardzo popularnej i niedrogiej serii Świat w obrazkach Emilie Beaumont.
Będzie podróżniczo, prehistorycznie i zwierzęco :) To książki, które zdecydowanie warto kolekcjonować - w serii ukazało się już blisko 30 tytułów.
Tematy są bardzo różne - smoki, zawody, zwierzęta, Ziemia, ludzkie ciało, kosmos i mnóstwo innych.
My mamy 3 książki z tej serii i na pewno skusimy się na więcej :)

Rysunki w książce są pełne szczegółów i bardzo realistyczne. Są zarówno całostronicowe, jak i mniejsze - po 2-4 obrazki na stronie. Obrazkom towarzyszą krótkie opisy (1-2 zdania). Zawarto w nich mnóstwo ciekawych informacji, napisanych w bardzo przystępny sposób.
Seria skierowana jest raczej do dzieci w wieku szkolnym, ale niektóre tytuły mogą zainteresować też młodsze - 4-,5- letnie.

Książka "Dinozaury i prehistoria" składa się z 2 części - dinozaury i prehistoria oraz ludzie prehistoryczni.


Dowiemy się z niej, skąd dziś czerpiemy wiedzę o dinozaurach, poznamy różne typy tych prehistorycznych gadów - m.in. długoszyje, z kolcami i kostnymi płytami, z grzebieniem na głowie, o ostrych pazurach, z ochronnym kołnierzem, z wielką czaszką, z pancerzem, z hełmem na głowie, z kaczym dziobem, bezzębne, olbrzymy, drapieżne czy latające.Ale poznamy tu nie tylko dinozaury - czeka na nas cała masa innych prehistorycznych zwierząt.
Dowiemy się, gdzie mieszkały i jakie były ich zwyczaje.


Druga część książki poświęcona jest ludziom. Australopiteki, homo habilis, homo erectus - jak wyglądali, jak żyli, jak polowali, mieszkali. Czeka tu na nas cała masa ciekawych informacji, która zainteresuje nie tylko dzieci.


Młodym miłośnikom współczesnej fauny polecam natomiast książkę "Rekordy zwierząt".


Ta pozycja podzielona jest na 5 rozdzialów: zwierzęta wodne, ssaki, gady i żaby, owady i pajęczaki oraz ptaki.


Ryby składające najwięcej jajeczek, supertata, najbardziej opiekuńcza mama, zwierzęta największe, najmniejsze, najdłużej żyjące. 
Ale nie tylko rekordy znajdziemy w tej książce. Jest tu także mnóstwo innych ciekawostek - można powiedzieć, że zebrano tu, zilustrowano i opisano najciekawsze gatunki zwierząt zamieszkujących naszą planetę. 


Masa konkretów i bardzo ciekawe ilustracje.Ostatnia z naszych książek z tej serii to "Dzieci świata". Jako miłośnicy podróży i różnorodności, jaką charakteryzuje się otaczający nas świat musieliśmy po nią sięgnąć :)


Poznamy tu dzieci z Afryki, Ameryki, Azji, Europy oraz Australii i Oceanii.
Na początku każdego rozdziału zawarto krótką wzmiankę o kontynencie wraz z mapą, a następnie przedstawiono nam małych mieszkańców różnych krajów.


W Afryce przywita nas Hassan, chłopiec z Maroka - poznamy jego miasteczko, szkołę, inne miasta Maroka, tradycyjną kuchnię oraz święta.
Potem przeniesiemy się na Saharę, żeby poznać Abbaha, następnie w Egipcie poznamy Jasera, a w Kenii Alimę. Poznamy też masajskiego chłopca Olandisi oraz pigmejskiego - Lenge.


Podobnie na kolejnych kontynentach. Wszędzie czeka na nas kilku kolegów i koleżanek, którzy opowiedzą nam o swoim kraju i codzienności.


To bardzo ciekawa pozycja, która pomoże rozbudzić w dzieciach podróżniczą pasję.
Dzieci z radością będą poznawać zwyczaje swoich rówieśników na całym świecie.
Taka wiedza to wspaniała lekcja tolerancji. Cudownie jest pokazać dziecku, jak różnorodny jest nasz świat.


Książki są w bardzo dobrej cenie :) Te w oprawie broszurowej kosztują 9.99 zł, natomiast te w twardej - 14.90 zł.
Naprawdę solidna dawka informacji, do tego świetnie zilutrowana.

Seria "Świat w obrazkach" ukazała się nakładem wydawnictwa Olesiejuk.
Można je znaleźć TU/TU/TU.

4 komentarze:

  1. Nie wiem czy moje dziecko zainteresowałyby dinozaury ale dzieci i zwierzątka na pewno ! :)pozdrawiam
    http://swiatamelki.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne książki, mamy kilka z tej serii ale moja córka najbardziej lubi tę o dinozaurach ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger