9/05/2014

Opowiastki dla małych uszu

Joanna Wachowiak zadbała o to, żeby zapewnić małym uszkom przyjemną lekturę :)
Stworzyła 8 uroczych, pełnych ciepła opowiadań.
Opowiadań uczących małego czytelnika empatii i wrażliwości...


Opowiadania nie są ani zbyt długie, ani zbyt krótkie. Sprawdzą się jednak dopiero u maluszków, które potrafią skupić się dłuższą chwilę na lekturze.
Ilustracji nie ma na każdej stronie, więc młodsze maluszki mogą się trochę niecierpliwić, aż pojawi się jakiś obrazek - na kolejnej stronie. Warto jednak poczekać, bo ilustracje autorstwa Anity Głowińskiej są bardzo udane i przyjemnie na nie popatrzeć :)


Książka świetnie sprawdza się u nas, gdy Helenka kąpie się w wannie. Wtedy bardzo chętnie słucha nawet kilku kolejnych opowiadań i tylko co jakiś czas prosi, żeby pokazać jej ilustracje. 


Bohaterami opowiadań są zwierzątka. Mają swoje marzenia, smutki i radości. Mają też swoje humory :) 
Poznamy tu króliczka, który nie może zasnąć w niewygodnej norce i wyrusza w poszukiwania przyjemniejszego lokum, żeby w końcu przekonać się, że w przytulnej króliczej norce jest najwygodniej.
Poznamy też dwie biedronki całkowicie różniące się charakterami - jedna marudna pesymistka, druga wiecznie szczęśliwa optymistka.
Przeżyjemy wraz z pewną wiewiórką szczęśliwy dzień, kiedy udaje jej się znaleźć mnóstwo smakołyków, których następnie stopniowo się pozbywała na rzecz napotykanych na swej drodze potrzebujących zwierząt.


Opowiadania czyta się i słucha się ich bardzo przyjemnie :)
Małym uszkom na pewno się spodobają."Opowiastki dla małych uszu" ukazały się nakłądem wydawnictwa Bis.
Można ją kupić TU.

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger