11/27/2014

Choco - barrrdzo czekoladowa gra pamięciowa

Dziś pokażę wam świetną grę, którą bawimy się od pewnego czasu.
Doskonale sprawdzi się już u najmłodszych graczy.
Świetne wykonanie, atrakcyjne elementy i proste zasady sprawią, że maluchy ją pokochają :)Choco to gra pamięciowa z czekoladowymi pralinkami w roli głównej. Plastikowe czekoladki do złudzenia przypominają te prawdziwe - aż ślinka cieknie :)
Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy od lat 3 (a nawet nieco młodszych).


Oprócz 16 pionków - czekoladek w pudełku czeka na nas 16 kartoników z obrazkami (to "nadzienie" naszych "czekoladek") i oryginalna kostka Pop-O-Matic (to kostka w okrągłym, przezroczystym pojemniku na podstawce, którą uruchamia się poprzez kliknięcie).


Czekoladki mają 2 rodzaje "nadzienia" - wiśniowe i orzechowe (do każdego z czekoladowych pionków wkładamy po jednym z kartoników), na kostce widoczne są te same symbole - wisienka i orzeszek.
Ale to nie wszystko - wśród naszych czekoladek ukrywa się też robaczek, który wprowadzi małe zameszanie :)Zasady gry są niezwykle proste. Kładziemy nasze czekoladki obrazkami do dołu. Pierwszy gracz naciska i puszcza urządzenie z kostką - Pop-O-Matic. W zależności od tego, jaki symbol pokaże kostka - taką czekoladką staramy się odnaleźć. Gdy uda nam się trafić na odpowiednie "nadzienie" - kładziemy czekoladkę koło siebie (jako nasz punkt), jeśli nam się to nie uda, odkładamy czekoladkę z powrotem na miejsce. Odwracając czekoladkę pokazujemy obrazek wszystkim graczom.
Teraz ruch ma kolejny gracz i postępuje w ten sam sposób. 


Uwaga! Jeśli wybierzemy czekoladkę, pod którą kryje się robaczek - musimy oddać jeden z pionków, który udało nam się zdobyć. Odkładamy więc czekoladkę z robakiem i czekoladkę, którą musieliśmy karnie oddać do pozostałych czekoladek na środku i wszystkie ze sobą mieszamy.


Gra od jakiegoś czasu jest u nas ciągle na topie - świetna zabawa, a dodatkowo ćwiczenie pamięci i przyjemność rywalizacji - jest świetnym pomysłem na pierwszą grę malucha :)


Gra Choco może być fantastycznym mikołajkowym prezentem - a w dodatku jest w dobrej cenie :)
Do kupienia m.in. TU.

Wydawcą gry jest Tactic.6 komentarzy:

  1. Łaał, ale chyba bym nie mogła w nią grać. Bo bym głodna cały czas chodziła ;) No chyba, że z bombonierką pod ręką :)

    OdpowiedzUsuń
  2. zakupiłyśmy ją tutaj http://allegro.pl/show_item.php?item=4881288629, czeka na Wigilię ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kupiłam, po przeczytaniu Twojej recenzji i jesteśmy zachwycone! Dziękuję, zdecydowanie zagoszczę na blogu na dłużej :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger