11/29/2014

Kostki zostały rzucone!

Zapewne tak mawiałby Juliusz Cezar, gdyby grał w tę grę :)
I mówiłby to często, bo ze względu na jej małe rozmiary mógłby mieć ją zawsze przy sobie i grać, kiedy tylko przyszłaby mu na to ochota.


Gra "Kostki zostały rzucone" wydawnictwa Foxgames to bardzo fajna i prosta gra na spostrzegawczość dla 2-6 graczy od lat 7. Zadaniem graczy jest zdobycie jak największej ilości kostek.


W pudełku znajduje się 36 kostek obrazkowych (18 białych i 18 pomarańczowych), pomarańczowy woreczek do ich przechowywania oraz instrukcja.Rozgrywka trwa 3 rundy - w każdej z nich będziemy wykorzystywać 12 kostek (6 białych i 6 pomarańczowych).


Rozpoczynając rundę pierwszy gracz wyjmuje z woreczka 6 białych i 6 pomarańczowych kostek i rzuca je na środek, tak, aby wszyscy gracze widzieli symbole, jakie przedstawiają.
Zadaniem graczy jest jak najszybsze zauważenie symboli, które występują w dwóch kolorach (ten sam symbol na przynajmniej jednej kostce białej i pomarańczowej). 
Osoba, która pierwsza krzyknie nazwę symbolu zabiera ze stołu wszystkie kostki z tym symbolem, a następnie rzuca pozostałymi kostkami na tych samych zasadach, co poprzednio.
Runda kończy się, gdy na kostkach nie występują takie same symbole w dwóch kolorach (wtedy gracze starają się jak najszybciej krzyknąć "nie ma" - ten, kto zrobi to pierwszy, zgarnia dla siebie wszystkie pozostałe kostki ze stołu).
Ale uwaga - musimy się pilnować, żeby nie popenić błędu, bo wtedy zostaniemy wykluczeni z gry do końca rundy!


Jeśli będziemy mieli ochotę na urozmaicenie - to istnieje jeszcze inny wariant gry "Tajne kostki".


Mimo, że wydawca dedykuje tę grę 7-latkom, to myślę, że doskonale sprawdzi się także u młodszych, ok. 6-letnich dzieci.
To bardzo fajna gra, w którą można grać na niewielkiej powierzchni. 
Zajmuje mało miejsca, więc sprawdzi się nie tylko w domu, ale i w podróży czy w poczekalni.
Bardzo dobre ćwiczenie na refleks, koncentrację i spostrzegawczość :)

Do kupienia m.in. TU.

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger