3/16/2015

Biblia dla najnajów :)

Takiej książki jeszcze nie było. 
To pięknie wydana, kolorowa kartonówka, a jednocześnie jakby nie było - "księga ksiąg". 
Muszę przyznać, że długo poszukiwałam pierwszej Biblii dla mojego dziecka. Napisanej w sposób zrozumiały i odpowiednio zilustrowanej. Niestety trafiałam na ilustracje nudne albo kiczowate, a jeśli już mi się spodobały, to z kolei tekst był przydługi i nużący. 
A tu proszę - wersja dokładnie taka, jaką mi potrzeba :)Nasz egzemplarz przybył do nas dziś, niemalże prosto z drukarni, ale już za 2 dni kupić będzie mógł ją każdy, kto tylko zechce :) A zapewniam że warto :)
Jeśli chcecie swojego malucha zainteresować biblijną tematyką - to będzie dobry wybór.
To, że książki kartonowe podejmują coraz ciekawszą tematykę niezwykle mnie cieszy - niedawno pokazywałam wam fenomenalny przewodnik po Polsce właśnie w tym stylu, teraz przyszła pora na Biblię. Dzięki temu już najmłodsze maluszki mogą dowiadywać się wielu ciekawych rzeczy - a my, rodzice możemy być ich przewodnikami po tych nowych, nieznanych terytoriach :)

"Biblia dla dzieci w obrazkach" Elżbiety Kidackiej to idealna książka na wprowadzenie dziecka do biblijnego świata. Oparta głównie na ilustracjach - kolorowych i pełnych szczegółów, z niewielką ilością tekstu pozostawia ogromne pole do popisu dla czytającego rodzica.


Każda rozkładówka to inny biblijny temat - zarówno ze Starego, jak i Nowego Testamentu. Opis stanowi niejako tylko wprowadzenie do tematu, które czytający może pociągnąć dalej. Bazując na ilustracjach i własnej wiedzy, może dodać do tego wstępu masę ciekawych opowieści. 
Nie ma mowy o znużeniu dziecka - ilustracje są dynamiczne i zabawne, więc dziecko będzie słuchało z niemałym zainteresowaniem. Autorka wraz z każdym tematem zadaje maluchom również krótkie zadania na spostrzegawczość. Osoba czytająca może pójść tym tropem i wymyślić ich o wiele więcej. 


Nie obawiajcie się, że biblijne historie nie zainteresują waszego dziecka. To raczej niemożliwe :) 
Dziś od tej książki ciężko było oderwać moją córkę, po tym, jak przedstawiłam jej historię Adama i Ewy, arki Noego i wieży Babel. Mogłaby słuchać ich na okrągło :) Dalsze historie zostawiłam na kolejne dni - jutro mądry król Salomon i powoli wkraczamy w Nowy Testament :)
Mamy tu oczywiście ograniczoną ilość tematów, bo nie zapominajmy to książka dla dzieci stawiających w biblijnym świecie pierwsze kroki. Oprócz wymienionych przeze mnie starotestamentowych rozdziałów, poczytamy tu również o narodzinach Jezusa, cudzie w Kanie Galilejskiej, rozmnożeniu pokarmu i wjeździe Jezusa do Jerozolimy.
Mamy tu 16 stron, czyli w sumie 8 biblijnych tematów. Moim zdaniem to zdecydowanie wystarczająca ilość dla dziecka dopiero wkraczającego w świat biblijnych opowieści.
To fantastyczny pomysł na prezent na różne okazje. 
Książka jest pięknie wydana, duży format A4, kartonowe strony, zaokrąglone rogi, ładne ilustracje. Całość prezentuje się pierwszorzędnie :)
A i cena przyzwoita :)


5 komentarzy:

  1. To prawda, że trudno o ładne wydanie Biblii dla dzieci i z dobrze opowiedzianymi fragmenatmi PŚ. U nas powodzeniem cieszy się Mała Biblia dla małych dzieci, w serii z okienkiem. Ilustracje są słodziakowe, ale podobają się dzieciom, bardzo. A i teksty dość dobrze przełożone.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przewspaniałe wydanie, na prawdę ktoś nad tym mocno pracował. Następne natchnienie do prezentu

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy artykuł. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger